مهر 29, 1400 19:38 Asia/Tehran [Updated: مهر 29, 1400 19:44 Asia/Tehran]
  • معاون نخست وزیر طالبان: نشست مسکو مفید بود

عبدالسلام حنفی، معاون نخست‌وزیر طالبان گفت دیدار در مسکو خوب و مفید بود و همگان بر سر امنیت پایدار افغانستان اتفاق نظر داشتند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «عبدالسلام حنفی»، معاون نخست‌وزیر طالبان در گفتگو با شبکه خبری روسیا الیوم گفت موقعیت روسیه در این منطقه خوب و قوی است و می‌تواند کاری برای تثبیت امنیت منطقه انجام دهد و این بسیار مهم است. ما به دنبال برقراری ارتباط با همه کشورها از جمله ایالات متحده هستیم.

حنفی مدعی شد که حقوق بشر در افغانستان اکنون وجود دارد و همه مردم کار می‌کنند و از حق تحصیل و کار برخوردارند.

وی درباره بمب‌گذاری‌های رخ داده در افغانستان هم گفت انفجارها در هر کشوری ممکن است رخ دهد، اما ما مصمم به حفظ امنیت همه افراد هستیم.

معاون نخست‌وزیر طالبان تصریح کرد اینها جنایاتی هستند که توسط جنایتکاران و برخی که دارای عقاید افراطی هستند، انجام می‌گیرد و هیچ ارتباطی با شریعت ندارند، در حالی که ما مصمم به برقراری عدالت و قانون هستیم.

وی اظهار کرد دولت فعلی برای ایجاد امنیت در سراسر افغانستان و کشورهای همسایه طراحی شده است و ما به هیچ‌کس اجازه نمی‌دهیم از افغانستان برای هدف قرار دادن امنیت کشورهای همسایه استفاده کند.

عبدالسلام حنفی ریاست مذاکره‌کنندگان طالبان را در نشست دیروز مسکو تحت عنوان «آینده افغانستان» بر عهده داشت.

نشست «آینده افغانستان» در مسکو با حضور نمایندگان ۱۰ کشور از جمله روسیه، چین، ایران و پاکستان برگزار شد و عدم حضور ایالات متحده آمریکا در این نشست، نارضایتی مقام‌های روسیه را به دنبال داشته است.// 114

بیشتر بخوانید:

دیدار نماینده ویژه رییس‌جمهور با هیات طالبان در مسکو

سفر هیاتی از گروه طالبان افغانستان به ازبکستان 

کلیدواژه