مهر 30, 1400 11:57 Asia/Tehran [Updated: مهر 30, 1400 12:01 Asia/Tehran]
  • مخالفت FATF با خروج پاکستان از فهرست خاکستری

برخلاف پیش بینی مقامات پاکستانی درباره احتمال خروج نام این کشور از فهرست نظارت ویژه FATF، این نهاد مالی بار دیگر حذف نام پاکستان از لیست خاکستری را به تاخیر انداخت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نشست سه روزه گروه ویژه اقدام مالی موسوم به «اف.ای.تی.اف» با موضوع تقویت اقدامات جهانی علیه پولشوئی، تامین مالی تروریسم و مجازات تروریست ها در پایتخت فرانسه برگزار شد که طی آن عملکرد پاکستان در این زمینه ها مورد بررسی قرار گرفت.

به گفته منابع خبری، گروه ویژه اقدام مالی به رغم تمجید از عملکرد پاکستان در مقابله با پولشوئی با حذف نام این کشور از فهرست خاکستری مخالفت کرده و به دولت اسلام آباد چهار ماه دیگر فرصت داد تا تمهیدات 7 ماده ای ارائه شده توسط این نهاد مالی را کاملا اجرایی کند.

منابع خبری افزودند: پاکستان از تمهیدات 7 ماده ای FATF چهار مورد را به درستی به مرحله تکمیل رسانده و در اجرایی کردن سه مورد باقی مانده نیز پیشرفت های چشمگیری داشته است.

گفتنی است، گروه ویژه اقدام مالی در اجلاس ماه ژوئن امسال نیز در عملکرد پاکستان در دستور کار 27 ماده ای را بررسی کرده و از اجرایی شدن 26 مورد ابراز خرسندی کرده بود، با این حال این نهاد مالی با ارائه دستور کار هفت ماده ای جدید دیگر خواستار تقویت نظام مجازات عناصر تروریستی در پاکستان شد.

117

کلیدواژه