آذر 04, 1400 14:50 Asia/Tehran [Updated: آذر 04, 1400 15:08 Asia/Tehran]
  • خوش خدمتی استرالیا برای آمریکا و رژیم صهیونیستی

ایران پرس: دولت کانبرا در جهت جلب نظر آمریکا و رژیم صهیونیبستی، حزب الله لبنان را در فهرست سازمان‌های اصطلاحا تروریستی قرار داد و علاوه بر این فعالیت‌های این جنبش را در خاک استرالیا ممنوع کرد.

محافل وابسته به غرب و برخی کشورهای عربی در هفته های اخیر در حالی فشارهای خود را بر حزب الله لبنان و دولت بیروت برای منزوی کردن آن شدت بخشیده اند که حزب الله گروه رسمی سیاسی در لبنان است که در پارلمان این کشور دارای نماینده است.

این جنبش علاوه بر مقابله با اشغالگری رژیم نژاد پرست صهیونیستی با ارایه خدمات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به مردم لبنان، در صحنه اجتماعی این کشور نیز نقش بی نظیر و غیر قابل انکاری دارد.

بنابراین، حزب الله یکی از تاثیر گذارترین گروه‌های سیاسی در لبنان و محافل اجتماعی این کشور است که از پشتوانه مردمی قدرتمندی نیز برخوردار می باشد.

«سیدجلال ساداتیان» کارشناس مسایل سیاسی در ارتباط با افزایش فشارهای محافل غربی برحزب الله می گوید: "محافل وابسته به غرب و حامی رژیم صهیونیستی می کوشند با طرح اتهامات واهی ضد حزب الله موقعیت این گروه قدرتمند خاورمیانه را تضعیف و جایگاه سیاسی آنرا درمیان مردم لبنان تحت تاثیر قرار دهند."

اقبال روزافزون مردم لبنان به حزب الله

علاوه بر حضور حزب الله در صحنه سیاسی لبنان، گروه‌های سیاسی شناخته شده و مختلف دیگری نیز در این عرصه فعالیت می کنند، اما اقبال روزافزون مردم لبنان به حزب الله نشان می دهد که این جنبش از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است که مهمترین آن مقابله با هر گونه دست اندازی رژیم صهیونیستی به خاک لبنان است که برای مردم این کشور بسیار غرور آفرین بوده است .

در واقع اقتدار حزب الله در جامعه لبنان ناشی از حمایت‌های مردمی است که باعث شده است بر اعتبار و اقتدار آن در این کشور و جهان عرب هر روز افزوده شود.

«حسن هانی زاده» کارشناس مسایل خاروزمیانه در این باره اظهار داشت: "فشارهای غرب و متحدان آن در مناطق مختلف هر روز بر حزب الله افزایش می یابد به این امید که جایگاه آنرا در جامعه لبنان تضعیف کنند. در واقع فشار بر این جنبش مردمی با هدف حمایت از رژیم صهیونیستی و پوشش دادن شکست‌های این رژیم از حزب الله در سالهای اخیر صورت می گیرد."

در هر حال، آمریکا در حالی در حمایت از رژیم نژاد پرست صهیونیستی هر روز بر فشارهای خود به انحا مختلف بر حزب الله لبنان شدت می بخشد که موقعیت و جایگاه آن در میان مردم لبنان کاملا تثبیت شده است و از دیدگاه مردم این کشور مقابله با جنایات و اشغالگری های صهیونیست‌ها نه تنها اقدامی تروریستی نیست بلکه حرکتی غرور انگیز و افتخار آفرین است که اقدامات سخیفی مانند حرکت اخیر دولت استرالیا نمی تواند بر جایگاه و موقعیت آن تاثیر بگذارد.

نویسنده: مجید وقاری

117

بیشتر بخوانید:

خوش خدمتی جدید استرالیا به آمریکا و اسرائیل؛ کانبرا حزب‌الله لبنان را در فهرست سازمان‌ های تروریستی قرار داد

کلیدواژه