آذر 14, 1400 09:31 Asia/Tehran [Updated: آذر 14, 1400 09:38 Asia/Tehran]

کابل- ایران‌پرس: استاد دانشگاه و کارشناس سیاسی افغان گفت: اشغالگران با شعارهای فریبنده وارد خاک افغانستان شدند و هیچ دستاوردی هم نداشتند. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «فضل من الله ممتاز» در گفت وگو با خبرگزاری ایران‌پرس درباره پیامدهای 20 سال اشغالگری آمریکا در افغانستان تصریح کرد، نیروهای آمریکایی با شعارهای فریبنده دموکراسی، آزادی‌بیان و حمایت از حقوق زنان، خاک افغانستان را اشغال کردند.   
این کارشناس سیاسی افغان تاکید کرد، آمریکا برنامه مشخص سیاسی در افغانستان نداشت و صرفا به بهانه 11 سپتامبر 2001 وارد این کشور شد و افرادی که برای پیشبرد دموکراسی، آزادی بیان و توسعه اقتصادی در افغانستان گماشتند، چون از بطن مردم نبودند، شکست خوردند.  
استاد دانشگاه در کابل گفت، مردم افغانستان جایی در برنامه‌های آمریکا نداشتند و تا زمانی که زمینه‌سازی برای پیشبرد مولفه‌های دموکراسی با همکاری مردم شکل نگیرد، شعارها صرفا سیاسی است و برای تامین اهداف خاص مطرح می‌شود.   
آمریکا پس از 20 سال اشغالگری در افغانستان سرانجام بدون هیچ دستاوردی از خاک این کشور خارج شد. نیروهای طالبان 15 اوت 2021 وارد کابل، پایتخت افغانستان شدند و محمد اشرف‌غنی، رئیس جمهوری پیشین این کشور فرار کرد.

112

 بیشتر بخوانید:

تاکید طالبان بر تلاش سازمان جاسوسی آمریکا سیا برای تجزیه افغانستان

کلیدواژه