دی 23, 1400 12:48 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1401 14:28 Asia/Tehran]

مرحله عملیاتی رزمایش دریایی "بارکودا ۱۱" به میزبانی پاکستان و با حضور نمایندگان ایران آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، این رزمایش دریایی که نشست های تخصصی آن روز گذشته در کراچی برگزار شد، صبح امروز پنجشنبه در آبهای پاکستان آغاز شد.

سردار احمد علی گودرزی فرمانده مرزبانی انتظامی کشورمان در راس هیاتی به نمایندگی از ایران در این رزمایش که به میزبانی آژانس امنیت دریایی پاکستان برگزار می شود ، حضور دارد.

آژانس امنیت دریایی پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد: هدف از برگزاری رزمایش Barracuda XI تبادل تجربیات با کشورهای شرکت کننده در زمینه عملیات امداد، جستجو، رفع آلودگی های دریایی و مقابله با بلایای طبیعی دریایی است.بدون شک رزمایش های چند ملیتی از این قبیل بستر خوبی برای بهره‌مندی از تجربیات حرفه‌ای و تخصصی کشورها در یک محیط واقع بینانه را فراهم می‌کند.

لازم به ذکر است در این رزمایش در مجموع تیم های عملیاتی و نظارتی از ۱۹ کشور از جمله ایران، بنگلادش، بحرین، فرانسه، ژاپن، کره، مالدیو، عربستان ، سریلانکا، تانزانیا، ترکیه و آمریکا شرکت دارند.

سردار گودرزی روز گذشته در حاشیه نشست های تخصصی رزمایش با مقامات نیروی دریایی پاکستان از جمله "دریابان امین فواد بیگ" مدیر کل آژانس امنیت دریایی دیدار و درخصوص تقویت همکاری های دوجانبه گفتگو کرد.

112

 بیشتر بخوانید:

بررسی راه‌های گسترش همکاری مرزی و دریایی بین ایران و پاکستان

کلیدواژه