بهمن 08, 1400 15:46 Asia/Tehran [Updated: بهمن 08, 1400 15:55 Asia/Tehran]
  • چین: واشنگتن به جای بهانه‌جویی، اقدامات خود را اصلاح کند

پکن در واکنش به رای سازمان تجارت جهانی علیه واشنگتن، از آمریکا خواست اقدامات اشتباه خود را اصلاح کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، به نقل از خبرگزاری شینهوآ، وزارت بازرگانی چین در پی رای سازمان تجارت جهانی که چین را مجاز به به اخذ مالیات از کالاهای آمریکایی کرده بود، با انتشار بیانیه ای از واشنگتن خواست، به جای بهانه جویی، اقدامات اشتباه خود را اصلاح کند.

سازمان تجارت جهانی 26 ژانویه رای خود را صادر کرد. بر اساس رای سازمان تجارت جهانی، به دلیل عدم رعایت تصمیمات پیشین این سازمان برای حل اختلافات بین واشنگتن و پکن، از سوی آمریکا، چین مجاز است سالانه 645 میلیون دلار از کالاهای آمریکایی مالیات اخذ کند.

این بیانیه تاکید کرد: این تصمیم که همزمان از منافع تجاری مشروع شرکت های چینی و سیستم تجارت چندجانبه محافظت می کند، پاسخی است به مالیات های وضع شده بر کالاهای چینی از سوی آمریکا.

وزارت بازرگانی چین افزود: این دومین باری است که سازمان تجارت جهانی، در پاسخ به اقدامات آمریکا، پکن را در وضع مالیات بر کالاهای آمریکایی محق تشخیص می دهد.

تصمیمات دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا و وضع مالیات های سنگین بر کالاهای چینی، به جنگ تجاری بین دو کشور و زیان اقتصادی سنگینی به هر دو کشور منتهی شد. اما تنش های اقتصادی بین واشنگتن و پکن، به رغم حذف ترامپ و به قدرت رسیدن جو بایدن در آمریکا، همچنان ادامه دارد.

116

بیشتر بخوانید:

هشدار چین درخصوص مداخلات آمریکا در امور تایوان

واکنش چین به تصمیم متناقض آمریکا درباره المپیک زمستانی

همسویی آلمان با سیاست های تحریمی امریکا علیه چین

کلیدواژه