اردیبهشت 24, 1401 18:50 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 24, 1401 18:55 Asia/Tehran]
  • دو فرمانده طالبان در ولایت پنجشیر کشته شدند

جبهه مقاومت ملی در ولایت پنجشیر اعلام کرد دو فرمانده طالبان را هدف قرار داده است.

ولایت پنجشیر در شمال افغانستان، پس از به قدرت رسیدن طالبان در این کشور در اوت 2021، به آخرین سنگر مخالفان این گروه تبدیل شد. البته پنجشیر، برای مدتی کوتاه در کنترل این جبهه قرار داشت. کمی بعد طالبان وارد این ولایت شد، اما نبردها بین دو اردوگاه، به طور پراکنده و با شدت و ضعف ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، به نقل از خبرگزاری شفقنا، جبهه مقاومت ملی امروز شنبه در گزارشی اعلام کرد: دو فرمانده طالبان در نبردهای 24 ساعت گذشته در ولایات پنجشیر و پروان کشته شده اند.

علی میثم نظری سخنگوی جبهه مقاومت ملی در توییتی نوشت: نیروهای این جبهه، ملا غفار از فرماندهان طالبان را در درگیری های شهرستان رخ در ولایت پنجشیر هدف قرار داده است.

این سخنگو افزود: ملا ملنگ از دیگر فرماندهان نظامی طالبان نیز در شهرستان بگرام در ولایت پروان کشته شده است.

در روزهای اخیر نبرد بین نیروهای جبهه ملی مقاومت و طالبان در ولایات پنجشیر، بغلان و تخار تشدید شده است.

طالبان تاکنون تمامی ادعاهای مخالفان در خصوص نبردهای اخیر از جمله بازداشت و آزار غیرنظامیان توسط نیروهای این گروه را تکذیب کرده است.

افغانستان از ده ها سال پیش به دلیل حضور نظامی خارجی به ویژه اشغال 20 ساله توسط نظامیان آمریکایی، با بی ثباتی و ناامنی روبروست.

ناظران از گوناگونی اقوام و نژادها، وجود سلاح و مهمات در دست غیرنظامیان و گروه های تروریستی و بزهکار، بحران اقتصادی و فقر و از همه مهم تر خودداری از گفت و گو بین اردوگاه های سیاسی به عنوان اصلی ترین عوامل بی ثباتی افغانستان یاد می کنند.

116

کلیدواژه