مرداد 12, 1401 09:14 Asia/Tehran [Updated: مرداد 12, 1401 15:10 Asia/Tehran]

ایروان - ایران پرس:نخستین نمایشگاه فرهنگی و صنایع‌دستی استان‌های مختلف ایران که در مسجد کبود ایروان برپا شده به مدت یک هفته ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نخستین نمایشگاه فرهنگی و صنایع‌دستی استان‌های مختلف ایران با همکاری سفارت و رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان در مسجد کبود ایروان برپا شده است. 

نمایشگاه فرهنگی و صنایع‌دستی استان‌های مختلف ایران یکم اوت 2022 با حضور عباس بدخشان ظهوری، سفیر ایران در ارمنستان گشایش یافت و به‌مدت یک هفته دایر است تا دوست‌داران فرهنگ و هنر ایران از این نمایشگاه بازدید کنند.

هنرمندانی از استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، مازندران و خراسان‌رضوی جدیدترین آثار خود را در زمینه‌های صنایع‌دستی، سنگ‌های مصنوعی دست‌ساز تزئینی و ساختمانی و آینه‌کاری در معرض دید دوست‌داران هنر ایرانی در ارمنستان قرار داده‌اند. 

کارگاه‌های آموزشی در زمینه دوخت انواع لباس و چادر سنتی با الگوی ایرانی- اسلامی هم در حاشیه نخستین نمایشگاه فرهنگی و صنایع‌دستی استان‌های مختلف ایران در مسجد کبود ایروان تشکیل شده است. 

عباس بدخشان ظهوری، سفیر ایران در ارمنستان هنگام بازدید از نمایشگاه صنایع‌دستی ایران در مسجد کبود ایروان به خبرنگار ایران‌پرس گفت: کارهای خوبی در این نمایشگاه عرضه شده و مُعرف ظرفیت‌های فرهنگی و صنایع‌دستی ایران است.

سفیر ایران در ایروان تصریح کرد: یکی از راه‌های معرفی ایران به کشورهای همسایه، حوزه گردشگری و صنایع‌دستی است و استان‌های زیبای ایران هر کدام زیبایی و هنر خود را دارند و نیاز به معرفی آن است.  

عباس بدخشان ظهوری تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه‌هایی مانند نمایشگاه صنایع‌دستی در ایروان زمینه را مساعد می‌کند تا در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی فعالیت‌های موثری انجام شود.

119

کلیدواژه