تیر 21, 1396 11:34 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • توافق آمریکا، کره‌ جنوبی و ژاپن برای تشدید فشار بر کره‌ شمالی

مقام‌های نظامی کره جنوبی، آمریکا و ژاپن برای افزایش فشار ضد کره شمالی با هدف آمدن این کشور بر سر میز مذاکره، توافق کردند.

به گزارش پارس تودی، این توافق امروز(چهارشنبه) در جریان یک ویدئو کنفرانس میان "چانگ کیونگ-سو" رئیس موقت سیاستگذاری وزارت دفاع کره جنوبی، "دیوید هالوی"، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور امنیت آسیا و پاسیفیک و "ساتوشی مائدا"، رئیس کل سیاستگذاری دفاعی ژاپن صورت گرفته است.

این سه کشور می گویند در پی افزایش فعالیت‌های موشکی کره شمالی دچار نگرانی شده و تصمیم گرفته‌اند تا با اعمال فشار بیشتر، پیونگ یانگ را سر میز مذاکره بیاورند.

چهارم ژوئیه سال جاری میلادی، کره شمالی اعلام کرد که به صورت موفقیت‌آمیز یک موشک بالستیک قاره پیما را آزمایش کرده که قابلیت هدف قرار دادن آمریکا را دارد. پیونگ یانگ می گوید، مادامیکه آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در منطقه به اقدامات تحریک آمیز سیاسی و نظامی ضد کره شمالی ادامه می دهند، برنامه های موشکی و هسته ای خود را متوقف نخواهد کرد.

پیشتر نیز رهبران سه کشور آمریکا، کره جنوبی و ژاپن در حاشیه نشست گروه 20 در آلمان با یکدیگر صحبت کرده و توافق کردند تا قطعنامه‌ای جدید را در شورای امنیت سازمان ملل برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی اجرایی کنند.118/111

کامنت