آبان 18, 1396 17:34 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • اربعین حسینی بزرگترین همایش مذهبی سیاسی جهان

رییس جامعه شیعیان روسیه، اربعین حسینی را بزرگترین همایش مذهبی سیاسی جهان دانست که به اسلام انقلابی و ناب محمدی روح تازه ای بخشیده است.

به گزارش پارس تودی، «نظامی بالوغلانوف» رییس جامعه شیعیان روسیه روز پنجشنبه در مسکو گفت ندای وحدت جهان اسلام ازاماکن مقدس نجف و کربلا به گوش می رسد و رهبران کشورهای اسلامی باید از این فرصت برای یکپارچگی و رفع اختلافات استفاده کنند. 

رییس جامعه شیعیان روسیه افزود: ایران امروز پرچمدار قیام سیدالشهدا (ع) است و تلاش های امام خمینی رهبر کبیر انقلاب اسلامی (ره) برای وحدت امت اسلامی و ایجاد جنبشی برای حمایت از منافع مسلمانان ستودنی و برای سایر کشورهای اسلامی الگوبخش است.

 به گفته رییس جامعه شیعیان روسیه امسال با برنامه ریزی گسترده جمهوری اسلامی ایران و عراق اربعین حسینی باشکوه تر از سال های گذشته برگزارمی شود. 

بالوغلانف همچنین گفت، امسال در حالی اربعین حسینی برگزار می شود که گروه تروریستی داعش که از سوی آمریکا و متحدان منطقه ای اش برای ضربه زدن به جهان اسلام تشکیل شد ،به شدت شکست خورده است و آخرین باقیمانده تروریست های این گروه در عراق و سوریه قلع و قمع می شوند .

20 صفر سال 1439 هجری قمری، مصادف با 9 نوامبر 2017، چهلمین روز شهادت سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع)، امام سوم شیعیان جهان است.

میلیون ها زائر از عراق و دیگر کشورها از جمله ایران هر سال برای حضور در مراسم اربعین حسینی (ع) عازم کربلا در جنوب عراق می شوند.113/112

بیشتر بخوانید:

جهانگیری: مراسم اربعین حسینی نشان دهنده صلح طلبی شیعیان است

حضور زائران 80 کشور جهان در گردهمایی بزرگ اربعین حسینی

کلیدواژه

کامنت