تیر 04, 1398 12:35 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • ریابکوف: مسکو با تحریم های آمریکا علیه ایران مقابله می کند

معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: مسکو به همراه سایر نیروها، با تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران مقابله می کند.

به گزارش پارس تودی به نقل از ایرنا؛ سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه با انتقاد از تحریم جدید آمریکا در مورد ایران گفت: تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران وضعیت (پیرامون ایران را) متشنج‌تر می‌کند.

ریابکوف در ادامه گفت: باید منتظر بمانیم و ببینیم بسته جدید تحریمی آمریکا در مورد ایران که امروز اعلام می‌شود، چه محتویاتی دارد.

وی افزود: این نخستین مورد نیست که آمریکا به جای اعمال رویکرد لازم برای حل چنین وضعیت‌هایی که شامل گفت وگو برای حل و فصل مسائل موجود است، تهدید به اعمال تحریم‌های جدید می‌کند.

معاون وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه وضعیت پیرامون ایران فقط متشنج‌تر می‌شود، اظهار کرد: این اقدام منعکس کننده سیاست تنش آفرینی هدفمندانه اوضاع (از سوی آمریکا) است.

وی در خصوص مقابله با تحریم‌ها ایران گفت: ما البته چنین سیاست آمریکا (تحریم ایران) را محکوم می‌کنیم و بارها به غیرقانونی بودن تحریم‌های یکجانبه آمریکا اشاره کردیم.

ریابکوف خاطرنشان کرد که این سیاست آمریکا و قوانین داخلی و یکجانبه گرایی این کشور، جایگزین قوانین بین المللی و ساز و کارهای جهانی برای حل مسائل بین المللی شده است.118

بیشتر بخوانید:

ریابکوف: برجام تنها با جبران خسارت های ایران حفظ می‌شود

ریابکوف: ایران مقابل فشارهای اقتصادی ایستادگی کرده است

 

کلیدواژه

کامنت