تیر 19, 1398 17:54 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • مرکل دوباره لرزید

"آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان امروز (چهارشنبه) هنگام دیدار با "آنتی رینه" نخست‌وزیر فنلاند برای سومین بار طی یک ماه اخیر دچار لرزش شدید شد تا وضعیت سلامت وی بیش از پیش مورد توجه رسانه‌ها قرار بگیرد.

به گزارش پارس تودی، صدراعظم آلمان در این دیدار که در هوای ملایم برلین با بیشینه دمای 18 درجه سانتیگراد برگزار شد، ناراحت به نظر می‌رسید، لبانش را گاز می‌گرفت و دستانش می‌لرزید و توان ایستادن نداشت.

این، سومین بار در طول یک ماه اخیر است که مرکل 64  ساله دچار لرزش شدید می‌شود.

روزنامه بیلد هفته گذشته اعلام کرد، سرویس‌های جاسوسی در تلاش هستند تا به نحوی به پرونده پزشکی صدراعظم آلمان دست یابند تا از این طریق به علت لرزش‌های اخیر او پی ببرند.

این روزنامه آلمانی به نقل از یکی از سرویس‌های جاسوسی غرب مدعی شد، وضع سلامتی "آنگلا مرکل" با یک مشکل عصبی ارتباط دارد.

مرکل که بار‌ها در طول دوران صدراعظمی خود به عنوان قدرتمندترین زنان جهان شناخته شده است، اخیرا تلاش کرده تا به گمانه زنی‌ها درباره وضع سلامتی خود که پس از لرزش‌های اخیر او در دیدار‌های رسمی شدت گرفته، پایان دهد.

رسانه‌ها نخستین‌ بار لرزش مرکل را در مراسم استقبال از "ولودیمیر زلنسکی" رئیس‌ جمهور اوکراین گزارش کردند. او در توضیح این اتفاق گفت، بدنش دچار کم‌ آبی شده.

صدراعظم آلمان دومین بار هنگام دیدار با "فرانک والتر اشتاین‌مایر" رئیس‌ جمهوری این کشور دچار لرزش شد.

مرکل پس از لرزش دوم نیز گفت: این اتفاق فقط یک واکنش طبیعی بوده است و به زودی هم از میان خواهد رفت.

صدراعظم آلمان  ­در پی لرزش سوم در دیدار با نخست‌وزير فنلاند نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد، حالش خوب است و جای نگرانی نیست.

مرکل در حاشیه نشست گروه 20 که اخیرا در شهر "اوزاکا" ژاپن برگزار شد هم حال عمومی خود را خوب توصیف کرد اما رسانه‌ها اعلام کردند، بیماری باعث حضور کمرنگ صدراعظم آلمان در این نشست شده و او از مواجه شدن با سران دیگر کشور‌ها در این نشست اجتناب کرده است.

117

مرکل باز هم در یک مراسم رسمی به لرزه افتاد

گزارش: لرزش شدید مرکل هنگام دیدار با رئیس جمهور اوکراین

 

کامنت