آذر 18, 1398 07:16 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 07:25 Asia/Tehran]
  • جانسون: انتخابات آتی آخرین شانس برای نجات بریتانیا است

"بوریس جانسون" نخست وزیر بریتانیا مدعی شد، انتخابات آتی پارلمانی این کشور آخرین شانس، نه تنها برای نجات برگزیت بلکه نجات بریتانیا از بروز هرج و مرج است.

به گزارش پارس تودی، سه روز مانده به برگزاری انتخابات پارلمانی بریتانیا، "بوریس جانسون" در گفت وگو با نشریه دیلی اکسپرس که بامداد دوشنبه منتشر شد، از رای دهندگان بریتانیایی خواست تا از پیروزی حزب کارگر به رهبری "جرمی کوربین" و در نتیجه آنچه او بروز هرج و مرج در برگزیت خواند، جلوگیری کنند.

جانسون ادعا کرد، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باعث ظهور دوران طلایی سرمایه گذاری و رونق اقتصادی در این کشور خواهد شد.

رهبر حزب محافظه‌کار بریتانیا افزود، شکاف به وجود آمده در جامعه بریتانیا هم با پیروزی حزب محافظه‌کار و اجرای برگزیت ترمیم خواهد شد.

انتخابات پارلمانی زودهنگام بریتانیا، 12 دسامبر در حالی برگزار می‌ شود که تکلیف اجرای برگزیت باید تا 31 ژانویه 2020 مشخص شود و هر حزبی که بتواند اکثریت مطلق 650 کرسی مجلس عوام را در اختیار گیرد، می تواند دولت آینده را تشکیل دهد.

مردم بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی)، 23 ژوئن 2016 با شرکت در یک همه پرسی به خروج این کشور از اتحایه اروپا رای دادند.

این در حالی است که نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌ دهد بیش از نیمی از مردم بریتانیا ترجیح می‌دهند کشورشان در اتحادیه اروپا باقی بماند.118

بیشتر بخوانید:

هشدار کوربین درباره مسیر خطرناک بریتانیا در تبعیت از ترامپ/ تحلیل

نگرانی روز افزون محافظه کاران از دخالت ترامپ در سیاست داخلی بریتانیا/ تحلیل

ترامپ بزرگ‌ ترین چالش برای اتحادیه اروپا/تحلیل

 

کلیدواژه

کامنت