بهمن 01, 1398 04:08 Asia/Tehran [Updated: بهمن 01, 1398 10:11 Asia/Tehran]

رییس جمهوری اوکراین، اعلام کرد که ایران در موضوع شفاف‌سازی مسایل مربوط به سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی در تهران به همه تعهدات خود عمل کرده است.

به گزارش پارس تودی، «ولادیمیر زلنسکی» روز دوشنبه در دیدار با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی که حامل پیام رییس جمهوری ایران به همتای اوکراینی بود، گفت: پس از رایزنی‌های مستمر دوطرف بویژه گفت‌ وگوی تلفنی با حسن روحانی رییس جمهوری ایران، درباره همه آنچه که ما با رییس جمهوری ایران صحبت کردیم، توافق حاصل شده است.

رییس جمهوری اوکراین همچنین به اقدام ایران در مهیا کردن شرایط حضور ۴۵ کارشناس اوکراینی در تهران، شناسایی فوری پیکر جانباختگان اوکراینی و همچنین بازگرداندن آن‌ها به کشورشان اشاره و بر لزوم تحقیقات موثر بیشتر درباره سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران تاکید کرد.

یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی اوکراین 18دی، نزدیک فرودگاه امام خمینی (ره) تهران سقوط کرد و تمامی 176 سرنشینان این پرواز جان باختند.

ستادکل نیروهای مسلح ایران در پی این حادثه در اطلاعیه‌ای با اشاره به تهدیدهای رئیس جمهوری و فرماندهان نظامی آمریکا مبنی بر حمله به اهدافی در خاک ایران و افزایش پروازهای جنگی تروریست‌های آمریکایی پیرامون ایران اعلام کرد: بروز خطای انسانی غیر عمد به دلیل چرخش هواپیما و نزدیک شدن به یک مرکز حساس نظامی، عامل هدف قرار گرفتن و سقوط هواپیمای اوکراینی بود.118

کلیدواژه

کامنت