بهمن 15, 1398 16:58 Asia/Tehran [Updated: بهمن 15, 1398 17:38 Asia/Tehran]
  • اعتراض خبرنگاران و بایکوت جلسه توجیهی «جانسون»

جلوگیری از ورود گروهی از خبرنگاران ارشد رسانه‌های بریتانیایی در جلسه توجیهی دولت بریتانیا باعث اعتراض دیگر خبرنگاران حاضر در جلسه شد.

به گزارش پارس تودی، «لی کین» مدیر ارتباطات «بوریس جانسون» نخست‌ وزیر بریتانیا از خبرنگاران ارشد رسانه‌های بریتانیایی از جمله «ایندیپندنت»، «میرور»، «آی» و «پلیتیکس هوم» خواست که جلسه هیات دولت و بوریس جانسون نخست وزیر را ترک کنند که در پی این اقدام دیگر خبرنگاران به نشان اعتراض، جلسه را بایکوت کردند. 

خبرنگار ارشد «بی‌بی‌سی»، «آی‌تی‌وی»، «اسکای نیوز»، و روزنامه های  «دیلی‌میل»، «فایننشال تایمز» و «گاردین» نیز به نشان اعتراض، جلسه را بایکوت کرده و شرکت نکردند.

گاردین در گزارشی در همین رابطه نوشت، این تاکتیک مشابه اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا است که خبرنگاران را از شرکت در جلسات خبری حذف می‌کند.

از سویی براساس گزارش‌ها، دفتر نخست‌وزیری بریتانیا، حضور اعضای دولت در برخی شبکه‌های خبری را حذف کرده است.

«تریسی برابین» وزیر فرهنگ و رسانه دولت در سایه بریتانیا، گفت: این نگران کننده است که بوریس جانسون به استفاده از تاکتیک دونالد ترامپ برای پنهان شدن از پاسخ‌گویی روی آورده است.

شواهد نشان می‌دهد که بوریس جانسون پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی دو ماه پیش، گرایش زیادی به دنباله‌روی از سیاست‌های کاخ سفید نشان داده است.

هم زمان با کناره‌گیری مدیرکل شبکه بی‌بی‌سی، گزارش‌ها نشان می‌دهد که دولت جانسون به دنبال تغییر سیاست‌های این شبکه و تبدیل آن به مدل رابطه فاکس‌نیوز و دونالد ترامپ است.

133/118

بیشتر بخوانید:

مناقشه ترامپ و دمکرات ها در حضور خبرنگاران

ترامپ خبرنگاران را به لغو مجوزشان تهدید کرد

کلیدواژه

کامنت