اسفند 02, 1398 23:27 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • نشست ویژه پوتین با اعضای شورای امنیت ملی روسیه درباره

کاخ کرملین جمعه شب از نشست ویژه "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه با اعضای شورای امنیت ملی این کشور درباره تحولات اخیر استان ادلب، شمال سوریه خبر داد.

به گزارش پارس تودی، کاخ کرملین اعلام کرد، در این نشست نخست وزیر، معاون رئیس شورای امنیت، مدیر سرویس اطلاعاتی خارجی و وزیر دفاع روسیه حضور داشتند.

بر اساس اعلام کاخ کرملین، پوتین قرار است با "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور ترکیه نیز درباره تحولات اخیر در ادلب سوریه گفت‌ وگو کند.

عملیات ارتش سوریه و متحدانش در استان ادلب که آخرین پایگاه گروه های تروریستی در سوریه محسوب می شود واکنش منفی ترکیه و تهدیدات پیاپی این کشور را به دنبال داشته است.

ترکیه یکی از حامیان اصلی گروه های تروریستی در سوریه است.

ارتش ترکیه در روزهای اخیر در راستای حمایت از ترویست ها، بارها مواضع ارتش و زیر ساخت های سوریه در استان ادلب را هدف قرار داده است.

هم اکنون مناطقی در شمال سوریه در اشغال ارتش ترکیه است.

طی 3 سال گذشته، ارتش ترکیه بارها به خاک سوریه تجاوز کرده است.

تجاوزات ترکیه به شمال سوریه با محکومیت گسترده بین المللی مواجه شده است.

بحران در سوریه از سال 2011 با تهاجم گسترده گروه‎های تروریستی مورد حمایت ترکیه، عربستان، آمریکا و متحدانشان برای تغییر معادلات منطقه به نفع رژیم صهیونیستی آغاز شد.

ارتش  سوریه اخیرا با کمک های مستشاری جمهوری اسلامی ایران  و حمایت روسیه توانست پرونده گروه تروریستی داعش را در این کشور ببندد.

دیگر گروهای تروریستی نیز درحال شکست خوردن هستند.

117

کامنت