اسفند 25, 1398 01:37 Asia/Tehran [Updated: اسفند 25, 1398 05:46 Asia/Tehran]
  • اماکن عمومی غیرضروری در فرانسه تعطیل شد

نخست‌وزیر فرانسه برای مقابله با شیوع کرونا در این کشور اعلام کرد که همه اماکن عمومی غیرضروری از جمله سینماها، رستوران‌ها و کافه‌ها تعطیل می‌شوند.

به گزارش پارس تودی؛ شبکه فرانس24 گزارش داد «ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه شنبه‌شب برای تشدید اقدامات مقابله‌ای با شیوع ویروس کووید19 اعلام کرد که از بامداد یکشنبه همه فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و اماکن سرگرمی در این کشور تعطیل می‌شود.

فیلیپ تاکید کرد که مراکزی مثل فروشگاه‌های مواد غذایی، داروخانه‌ها، بانک‌ها، سیگارفروشی‌ها و پمپ‌های بنزین از این تعطیلی مستثنا هستند.

نخست‌وزیر فرانسه از مردم این کشور خواست که در خانه بمانند و فقط برای تهیه اقلام ضروری، فعالیت‌های سبک و رای‌دهی در انتخابات شهرداری‌ها به بیرون بروند.

او همچنین از مردم فرانسه خواست که با وجود باز بودن شبکه حمل‌ونقل عمومی، استفاده خود از آن را محدود کنند.

براساس جدیدترین آمار اعلام شده از سوی مقام‌های بهداشتی فرانسه، در 24 ساعت گذشته 16 نفر در این کشور بر اثر ابتلا به کووید19 جان خود را از دست داده‌اند و شمار کل جان‌باختگان به 91 تن رسیده است.

همچنین با ابتلای 838 نفر دیگر به این ویروس در روز گذشته، آمار مبتلایان قطعی به کووید19 به 4 هزار و 499 نفر رسیده است.

ویروس کرونا که نام رسمی آن کووید - 19 است، اواخر سال گذشته (2019) در شهر "ووهان" چین شناسایی شد.

این ویروس اکنون علاوه بر چین، به بیش از 140 کشور دیگر نیز سرایت کرده است.

بر اساس آخرین آمار، تاکنون حدود 146 هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیش از 75 هزار نفر بهبود یافته‌اند و دستِ‌کم 5 هزار و 400 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.118

کلیدواژه

کامنت