اسفند 27, 1398 12:28 Asia/Tehran [Updated: اسفند 27, 1398 12:36 Asia/Tehran]
  •  برگزاری نشست گروه هفت در سایه شیوع ویروس کرونا

با افزایش نگرانی‌‌ها از شیوع ویروس کرونا، سران کشورهای گروه هفت نشست خود را به صورت ویدئو کنفرانس برگزار کردند.

به گزارش پارس تودی، سران کشورهای گروه هفت (G7) از جمله «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا، «جاستین ترودو» نخست‌ وزیر کانادا، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه، «بوریس جانسون» نخست‌ وزیر بریتانیا، «آبه شینزو» نخست‌ وزیر ژاپن و «جوزپه کونته» نخست‌ وزیر ایتالیا روز دوشنبه از طریق ویدئوکنفرانس برای بحث درباره مقابله با شیوع ویروس کرونا در جهان ارتباط بر قرار کردند.

سران گروه هفت بعد از نشست مجازی با محور ویروس کرونا در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که با اقدام مشترک، برای رفع خطرات ناشی از همه‌ گیری کرونا برای بهداشت و درمان و اقتصاد و فراهم کردن زمینه برای بازیابی مقتدرانه رشد و توسعه اقتصادی پایدار و پررونق  تلاش می کنند.

با تشدید تنش‌ها میان کشورهای اروپایی و آمریکا در خصوص وضع محدودیت‌های مسافرتی و تولید واکسن بیماری «کووید-19»، موضوع این ویدئوکنفرانس بر چگونگی هماهنگ‌ سازی واکنش‌های کشورهای عضو گروه هفت به ویروس کرونا متمرکز بود.

ویروس کرونا با نام رسمی «کووید- 19»، اواخر سال گذشته (دسامبر 2019) در شهر «ووهان» چین شناسایی شد.

این ویروس اکنون علاوه بر چین، به بیش از 160 کشور دیگر نیز سرایت کرده است.

بر اساس آخرین آمار، تاکنون بیش از 182 هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد، حدود 80 هزار نفر بهبود یافته‌اند و بیش از 7 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

 116

بیشتر بخوانید:

کرونا و تب و تاب‌های اقتصادی در آمریکا و اتحادیه اروپا

کلیدواژه