فروردین 07, 1399 02:52 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • جانسون خطاب به بریتانیایی‌ها: برای مقابله با کرونا در خانه بمانید

نخست‌وزیر بریتانیا روز چهارشنبه بار دیگر از مردم کشورش خواست برای مقابله با ویروس کرونا به توصیه‌های پزشکی عمل کنند و در خانه بمانند.

به گزارش پارس تودی، "بوریس جانسون" طی سخنانی با بیان اینکه بریتانیا می تواند بحران شیوع ویروس کرونا را پشت سر بگذارد گفت: برای شکست  کرونا باید به توصیه‌های پزشکی عمل شود.

نخست وزیر بریتانیا دوشنبه شب نیز با اعلام وضعیت اضطراری در این کشور از مردم بریتانیا خواسته بود در راستای مقابله با ویروس کرونا از منازلشان بیرون نروند.

"جانسون" تاکید کرده است، مردم این کشور  تنها در شرایط اضطراری قادر به خروج از منازلشان هستند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی اعلام شده از سوی دولت‌ بریتانیا، تاکنون 8264 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، 435 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

دولت "بوریس جانسون" نزد رسانه ها و افکار عمومی متهم است که در مقابله با ویروس کرونا درست و شفاف  عمل نکرده و سیاست‌هایش متناسب با عمق خطر این ویروس تنظیم نشده است.

در روزهای پیش با افزایش آمار ابتلا به کرونا در بریتانیا، بسیاری از مردم این کشور از ترس کمبود کالاهای ضروری به فروشگاه ها هجوم و اقدام به خرید و ذخیره سازی مواد غذایی کرده‌ بودند.

ویروس "کرونا" اواخر سال گذشته میلادی 2019 در شهر "ووهان" Wuhan در استان "هوبئی" شرق چین مشاهده شد و اکنون علاوه بر 30 استان این کشور، به بیش از 195 کشور دیگر از جمله  آمریکا، بریتانیا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه، ایتالیا، بریتانیا، عربستان و امارات سرایت کرده است. 

بر اساس آخرین آمار، تاکنون دستکم 450  هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد حدود 111 هزار نفر بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شده اند. دستکم 19 هزار نیز جان خود را از دست داده‌اند.

117

کامنت