فروردین 09, 1399 11:24 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • افزایش تصاعدی شمار قربانیان ویروس کرونا در فرانسه

بعد از کشورهای ایتالیا و اسپانیا در قاره اروپا، قربانیان ویروس کرونا در فرانسه نیز در حال افزایش تصاعدی است.

به گزارش پارس تودی، "ژروم سالومون" مدیر کل سلامت وزارت بهداشت فرانسه جمعه شب اعلام کرد، طی 24 ساعت گذشته 3 هزار و 809 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند و 299 نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه به 32 هزار و 964 نفر و تعداد قربانیان نیز به یک هزار و 995 نفر افزایش یافت.

آمار قربانیان جدید، نشان‌دهنده افزایش 18 درصدی در میزان مرگ‌ومیر ناشی از این ویروس در فرانسه است.

از آنجایی که آمار اعلامی فقط مربوط به بیمارانی است که در بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند، چنانچه دولت فرانسه آمار قربانیان کرونا را که در دیگر مکان‌ها از جمله منازل شخصی و خانه‌های سالمندان فوت کرده‌اند، جمع‌آوری و اعلام کند، می‌تواند به جهش بزرگی در شمار قربانیان منجر  شود.

رئیس فدراسیون بیمارستان‌های فرانسه روز جمعه اعلام کرد، ظرف 48 ساعت آینده بیمارستان‌های این کشور دیگر قادر به پذیرش بیماران جدید نخواهند بود.

دولت فرانسه وضعیت قرنطینه در این کشور را که به دلیل شیوع ویروس کرونا برقرار شده بود، برای دو هفته دیگر یعنی تا 15 آوریل تمدید کرد.

ویروس کرونا با نام رسمی "کووید- 19" اواخر سال گذشته میلادی (دسامبر 2019) در شهر "ووهان" Wuhan در استان «هوبئی» شرق چین مشاهده شد و اکنون علاوه بر 30 استان این کشور، به بیش از 198 کشور دیگر از جمله  آمریکا، بریتانیا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه، ایتالیا، بریتانیا، عربستان و امارات سرایت کرده است.

براساس جدیدترین آمار سازمان جهانی بهداشت، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به 587 هزار و873 نفر رسیده است که از این تعداد تا کنون 26 هزار و 908 نفر جان باخته اند.

133/117

بیشتر بخوانید:

تمدید قرنطینه سراسری در فرانسه

آغاز عملیات ارتش فرانسه برای مقابله با کرونا

اماکن عمومی غیرضروری در فرانسه تعطیل شد

کلیدواژه

کامنت