فروردین 12, 1399 08:20 Asia/Tehran [Updated: فروردین 12, 1399 17:28 Asia/Tehran]
  • توجیه بریتانیا برای مخالفت با لغو تحریم‌ها ضد ایران در بحبوحه کرونا

دولت بریتانیا مدعی شد که تحریم‌ ها تاثیری بر توانایی ایران برای مقابله با ویروس کرونا ندارد.

به گزارش پارس تودی، وزارت امور خارجه بریتانیا در پاسخ به درخواست مردم این کشور که 31 مارس در تارنمای پارلمان این کشور منتشر شده، ادعا کرده که بریتانیا به سرعت به درخواست‌ ها برای کمک به ایران در راستای مقابله با ویروس کرونا پاسخ داده است.  

این نهاد بریتانیایی بدون اشاره به تعلل این کشور و سایر طرف‌های اروپایی عضو برجام در اجرای تعهدات خود مدعی شده که از سال 2016 به این سو، با لغو تحریم‌های اقتصادی علیه ایران و رفع برخی تحریم‌های سازمان ملل متحد مطابق با قطعنامه 2231، به طور کامل به تعهدات خود عمل کرده است.

بیش از 14 هزار نفر از مردم بریتانیا تاکنون با امضای طوماری لغو فوری تحریم‌ ها را خواستار شدند که سد راه مقابله با بیماری کرونا در ایران شده است.

امضا کنندگان این طومار که در تارنمای پارلمان بریتانیا منتشر شده تاکید کردند: لغو تحریم‌ ها ضد ایران در این شرایط اقدامی انسانی به‌ شمار می‌رود.

پیشتر «حمید بعیدی نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن با انتشار یادداشتی در اینستاگرام تاکید کرد: امیدوار است که دولت بریتانیا در راستای حمایت از خواسته های به حق مردم جهان و برای تقویت توان لجستیک و مالی ایران جهت مقابله با بحران ویروس کرونا، رعایت نکردن تحریم های آمریکا را اعلام و توان سیاسی و دیپلماتیک خود را برای لغو این تحریم‌ها به کار گیرد.118

کلیدواژه

کامنت