فروردین 22, 1399 11:03 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 09, 1399 18:30 Asia/Tehran]
  • توافق اتحادیه اروپا با بسته اضطراری برای مقابله با کرونا

پس از روزها کشمکش، وزرای دارایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا با اختصاص بسته 240 میلیارد یورویی برای مقابله با تبعات اقتصادی ویروس کرونا توافق کردند.

به گزارش پارس تودی، «ماریو سنتنتو» رئیس "یوروگروپ"، در نشست غیررسمی وزرای دارایی اتحادیه اروپا، با اعلام این خبر گفت: "در حالی که وارد رکود می‌شویم، این بسته اضطراری از اقتصاد و جامعه ما حفاظت خواهد کرد."

سنتنتو افزود: ما در مورد حفاظت از سه گروه «دولت‌ها، کارگران و کسب‌وکارها» به توافق رسیدیم.

به گفته سنتنتو، بانک سرمایه‌گذاری اروپا، 200 میلیارد یورو وام خواهد داد تا از شرکت‌های اروپایی در مقابل پیامدهای کرونا حمایت کرده باشد.

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه رقم توافق شده برای بسته اقتصادی مقابله با کرونا در این اتحادیه را 20 میلیارد یورو اعلام کرده بود.

کشورهای ایتالیا، اسپانیا و فرانسه بالاترین آمار مبتلایان و جان‌باختگان ناشی از کرونا را دارند. سوئیس، آلمان و بریتانیا نیز همانند بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی با این ویروس دست و پنجه نرم می‌کنند.

برخی مقام‌های اروپایی خواستار وحدت در مقابله با این ویروس شده و هشدار داده بودند کرونا و تعلل اتحادیه اروپا در اقدام مشترک برای مقابله با آن، فلسفه وجودی این اتحادیه را تهدید می‌کند.

ویروس کرونا که نخستین بار دسامبر 2019 در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون بیش از یک میلیون و 33 هزار نفر را در جهان آلوده کرده و جان 73 هزار و 893 نفر را گرفته است.

139/116

بیشتر بخوانید:

مرکل: کرونا بزرگترین آزمون اتحادیه اروپا است

نتایج برای اروپا

هشدار نخست‌ وزیر ایتالیا درباره فروپاشی اتحادیه اروپا

فرو ۲۱, ۱۳۹۹

 

 

کلیدواژه

کامنت