شهریور 26, 1399 16:23 Asia/Tehran [Updated: شهریور 30, 1399 13:45 Asia/Tehran]
  • روسیه: تلاش‌های مضحک آمریکا جدی گرفته نمی شود

نماینده روسیه در سازمانهای بین‌المللی در وین، فضای شورای حکام آژانس هنگام بررسی گزارش راستی‌آزمایی در ایران را مثبت اعلام کرد و گفت: هیچ طرفی عملاً با تلاش‌های مضحک آمریکا همراه نیست.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری ایران پرس ، «میخائیل اولیانوف» در پیامی توییتری، فضای شورای حکام در ارتباط با تلاش آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، نوشت مباحث در شورای حکام تایید می‌کند هیچ‌کس تلاش‌های مضحک آمریکا را برای نشان دادن خود به عنوان یک مشارکت‌کننده خودخوانده برجام جدی نمی‌گیرد.

«اولیانوف» در پیام دیگری نیز نوشت شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بررسی گزارش راستی‌آزمایی در ایران را با توجه به قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد آغاز کرده و لحن اعضا نسبت به موضوع مثبت است.

دیپلمات روس همچنین اعلام کرد اتحادیه اروپا حتی قاطع‌ تر از قبل حمایت خود را از توافق هسته‌ای اعلام کرده است.

پیش از این «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای خطاب به رئیس شورای حکام ابراز امیدواری کرد توافق ایران و آژانس به تقویت اعتماد دوجانبه منتهی شود.

آژانس انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد، ایران اجازه دسترسی به یکی از این دو سایت مد نظر آژانس برای نمونه‌ برداری‌های محیطی را داده است؛ ضمن آنکه بازرسان این سازمان طی روزهای آینده در ماه سپتامبر و در تاریخی که بر سر آن با ایران توافق حاصل شده است، از سایت دیگر هم دیدن خواهند کرد و نمونه‌برداری لازم را انجام خواهند داد.//114

بیشتر بخوانید:

بهاروند: مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا و متعهد بودن به تعهدات درباره ایران، شرط بقای برجام است

ضرورت استقلال آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مقابل فشارهای سیاسی

اقدام آژانس نباید بر مبنای اطلاعات سرویس های خارجی باشد

کلیدواژه

کامنت