آذر 06, 1399 15:47 Asia/Tehran [Updated: آذر 06, 1399 16:23 Asia/Tehran]
  • تداوم ادعاهای اسلام ستیزانه مقامات فرانسوی

وزیر امورخارجه فرانسه، در تداوم رویکرد اسلام ستیزانه مقامات فرانسوی مدعی شد برخی کشورها می‌خواهند مسلمانان در فرانسه را کنترل کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «ژان ایو لودریان» Jean-Yves Le Drian  وزیر امور  خارجه فرانسه در گفت‌وگو با روزنامه‌ سعودی الشرق الاوسط گفت : این کشور با اسلام و مسلمانان مشکلی ندارد اما چیزی که با آن مخالف است تلاش برخی کشورها برای کنترل مسلمانان در فرانسه است.

وزیر امور خارجه فرانسه، بدون اشاره به حمایت مقامات فرانسوی از گروههای تروریستی در عراق و سوریه افزود: فرانسه  با تروریسم مضاعف روبه‌روست، از یک سو شاهد فعالیت‌ گروه‌های تروریستی مانند داعش و القاعده و از سوی دیگر شاهد اقدامات تروریستی فردی است.

لودریان  همچنین گفت: تمایل برخی کشورها  نفوذ سیاسی در فرانسه و کنترل بعضی مسلمانان است.

مجله فرانسوی «شارلی‌ ابدو»، چندی پیش اقدام به انتشار کاریکاتورهای موهن درباره پیامبر گرامی اسلام (ص) کرد.

«امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه نیز در اظهاراتی دور از عرف دیپلماتیک و مبانی دموکراسی اعلام کرد، فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای موهن علیه پیامبر گرامی ‌اسلام (ص) ادامه خواهد داد.

این اظهارات اسلام ستیزانه مکرون با انتقادها و محکومیت‌های گسترده مردم مسلمان، مقام‌ها و شخصیت‌های جوامع اسلامی در سراسر جهان مواجه شده است.

تاکنون در بسیاری از کشورهای اسلامی پرچم فرانسه و تصاویر مکرون آتش زده شده یا مقابل سفارت این کشور، تجمعاتی برگزار شده است و مسلمانان خواستار عذرخواهی رسمی مقامات فرانسوی شده‌اند.

115

بیشتر بخوانید:

اخراج سفیر فرانسه، توافق دولت پاکستان با معترضان

تلاش فرانسه برای  کاهش موج خشم مسلمانان جهان

کلیدواژه