اسفند 07, 1399 00:41 Asia/Tehran [Updated: فروردین 22, 1400 18:53 Asia/Tehran]
  • تاکید لاوروف بر لزوم بهبود عملکرد شورای حقوق بشر

وزیر امور خارجه روسیه در چهل و ششمین نشست عمومی شورای حقوق بشر گفت، این شورا باید عملکرد خود را بهبود ببخشد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سرگئی لاوروف در چهل و ششمین نشست عمومی شورای حقوق بشر گفت: امسال پانزدهمین سالگرد تأسیس شورای حقوق بشر است. ما متقاعد شده ایم که این شورا نه به اصلاح اساسی و نه به تغییر وضعیت احتیاج دارد. در عین حال، مشخص است که عملکرد شورای حقوق بشر، عالی نیست. 

به گفته لاوروف، مسکو درباره رویه‌های ویژه شورا، شکایات جدی دارد که در ابتدا به عنوان راهکاری برای کمک به کشور‌ها در انجام تعهدات خود در زمینه حقوق بشر ایجاد شدند.

وی افزود روسیه مسئولیت خود را به عنوان عضو شورای حقوق بشر به شکلی مسئولانه انجام می‌دهد و مصمم است که به همکاری خود در خصوص روند‌های ویژه ادامه دهد و همچنین با بهبود وضعیت ویروس کرونا مایل است آن‌ها را میزبانی کند. 

وزیر خارجه روسیه تأکید کرد: مسکو خواستار یک اصل قوی‌تر در کار شورا و یک گفتگوی صادقانه، با احترام متقابل و برابر در مورد موضوعات است.

لاوروف همچنین گفت: ما همچنان به حمایت از اصول و اولویت‌های خود مانند مبارزه با تبعیض علیه اقلیت‌های زبانی و مذهبی، مبارزه با بی کشور بودن، اطمینان از یکپارچگی نظام قضایی، حمایت از گروه‌های آسیب پذیر و حقوق اقتصادی- اجتماعی آن‌ها ادامه خواهیم داد. 

وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا اطمینان حاصل کنیم که حقوق بشر به عنوان عاملی دیده می‌شود که دولت‌ها را بهم نزدیک می‌کند نه اینکه آن‌ها را بیگانه کند، عاملی که فضای اعتماد و احترام متقابل را ایجاد می‌کند.// 114 

کلیدواژه