خرداد 21, 1400 02:46 Asia/Tehran [Updated: خرداد 21, 1400 02:48 Asia/Tehran]
  •  دادگاه روسیه گروه

دادگاهی در روسیه، روز پنجشنبه گروه وابسته به "آلکسی ناوالنی" Alexei Navalny سرکرده مخالفان دولت این کشور را «افراط‌ گرا» شناخت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، درنتیجه حکم این دادگاه، ناوالنی و نزدیکانش در آینده از شرکت در انتخابات پارلمانی روسیه محروم خواهند شد.

شورای فدراسیون این کشور (مجلس سنا) چهارشنبه هفته گذشته با تصویب لایحه‌ای حضور «افراط‌گرایان» در انتخابات پارلمانی روسیه را ممنوع کرده بود.

بر اساس قانون «افراط‌گرایی» که با اکثریت قاطع در شورای فدراسیون روسیه به تصویب رسید، رهبران، حامیان و افراد رده بالای گروه‌های افراطی قادر به شرکت در انتخابات نخواهند بود.

پیشتر دادستان‌های روسیه فعالیت شبکه "ناوالنی" که به بهانه مبارزه با فساد در این کشور شکل گرفته است را متوقف کرده و از دستگاه قضایی این کشور خواسته‌ بودند که این گروه را در کنار گروههای تروریستی  در لیست گروه‌های افراط گرا قرار دهند.

دادگاه مسکو  در ابتداری ماه فوریه پس از بررسی اتهامات "ناوالنی"، وی را به دلیل نقض شرایط آزادی مشروط و جرایم امنیتی به 3.5 سال حبس محکوم کرد.

ناوالنی از 29 دسامبر 2020 به دلیل نقض مکرر مقررات آزادی مشروط در لیست افراد تحت تعقیب پلیس فدرال روسیه قرار داشت. 

بازداشت "آلکسی ناوالنی" Alexei Navalny سرکرده مخالفان دولت روسیه در مسکو  به عرصه جدیدی برای گسترش کارزار ضد روسی غربی ها تبدیل شده است.

آمریکا و اتحادیه اروپا به شدت حامی "آلکسی ناوالنی" هستند.

120