اردیبهشت 23, 1401 22:16 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 23, 1401 22:18 Asia/Tehran]
  • تحریم شبکه مالی نزدیکان پوتین از سوی بریتانیا

وزارت امور خارجه بریتانیا روز جمعه یک شبکه مالی متعلق به خانواده و نزدیکان ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را تحریم کرد.

بریتانیا از زمان آغاز جنگ اوکراین، به بازیگر فعالی در عرصه این نبرد تبدیل شده و با اتخاذ مواضع ضد روسی، ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی و اعمال تحریم‌ علیه روسیه به تنش‌ و درگیری‌ها دامن زده است. این کشور تقریبا هفته‌ای یک بار تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه وضع می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در بیانیه وزارت امور خارجه بریتانیا از این شبکه مالی به عنوان «کیف پول» خانواده و دوستان پوتین نام برد که در آن کسانی عضو هستند که رئیس جمهوری روسیه در ازای وفاداری همیشگی‌شان با مناصب دولتی و ثروت پاداش می‌دهد.

این بیانیه می‌افزاید: تحریم‌های امروز علیه این گروه که ثروت و قدرت خود را مدیون پوتین هستند و به نوبه خود از پوتین و ماشین جنگی او حمایت می‌کنند، ضربه خواهد زد.

از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین، آمریکا و متحدانش تحریم ها و فشارها علیه روسیه را به شدت افزایش داده اند.

روسیه 24 فوریه در پی اقدامات تحریک‌آمیز ناتو در مرز این کشور، عملیات نظامی در اوکراین را آغاز کرد و کشورهای غربی به ویژه ایالات متحده نه تنها اقدامی برای کاهش تنش‌ها و توقف درگیری‌ها در اوکراین انجام ندادند بلکه با ارسال تجهیزات و سلاح و اعمال فشار به روسیه، بیشتر به این ناآرامی‌ها دامن زده‌اند.125

کلیدواژه