شهریور 31, 1401 15:54 Asia/Tehran [Updated: شهریور 31, 1401 16:00 Asia/Tehran]
  • روسیه: ارتش اوکراین متحمل تلفات سنگینی در جنگ شده است

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه تاکید کرد: ارتش اوکراین تلفات و خسارت‌ های سنگینی را در جنگ در این کشور متحمل شده است.

جنگ اوکراین با همه تبعات گسترده سیاسی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی و حتی فرهنگی‌ اش هفتمین ماه خود را می گذارند و ارسال تسلیحات کشورهای غربی برای اوکراین همچنان ادامه دارد.

کشورهای اروپایی و غربی به ویژه آمریکا با تشدید فشار تحریم‌ها علیه فدراسیون روسیه و عرضه انواع سلاح‌ های سبک و سنگین به کی‌یف، نه تنها گامی در جهت پایان دادن به جنگ اوکراین برنداشتند بلکه بیش از پیش به آتش درگیری ها در این کشور دامن زده‌ اند.

روسیه بارها گفته است که ارسال تسلیحات غربی به اوکراین تنها باعث طولانی شدن مناقشه در این کشور می‌ شود و پیامدهای غیرقابل پیش‌بینی به دنبال دارد. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، به نقل از شبکه تلویزیونی روسیاالیوم، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد: از زمان آغاز جنگ در اوکراین تاکنون، 61 هزار نیروی ارتش اوکراینی کشته‌ شده و بیش از 49 هزار نظامی دیگر این کشور زخمی‌ شدند.

بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، از ابتدای آغاز عملیات نظامی این کشور در اوکراین در 24 فوریه 2022 تاکنون، در مجموع 293 فروند هواپیما، 155 بالگرد، هزار و 973 فروند هواپیمای بدون سرنشین، 375 سامانه موشکی پدافند هوایی، 4 هزار و 998 فروند دستگاه تانک و سایر خودروهای زرهی رزمی، 837 موشک انداز چندگانه، 3 هزار و 393 سامانه توپخانه صحرایی و خمپاره انداز و همچنین 5 هزار و 640 خودروی موتوری نظامی از اوکرین منهدم شده اند.

ارتش روسیه با هدف کمک به درخواست مقامات مناطق لوهانسک و دونتسک در مقابل حملات اوکراین، 24 فوریه به این کشور حمله نظامی کرد.

از آن زمان بارها مقام‌ های روسیه گفته‌ اند که به هیچ عنوان زیرساخت‌ های غیرنظامی اوکراین را هدف قرار نمی‌دهند و به دنبال اشغال این کشور نیستند و تنها به دنبال نازی‌زدایی و خلع سلاح اوکراین هستند.

116

بیشتر بخوانید:

اعلام بسیج نظامی از جانب پوتین و چشم انداز گسترش نبرد در اوکراین

دیپلمات روس: آمریکا و بریتانیا در جنایات نئونازی‌های اوکراین شریک هستند

اوکراین جهان را در آستانه فاجعه هسته‌ای قرار داده است

روسیه: آمریکا به دنبال طولانی کردن جنگ اوکراین است

کلیدواژه