فروردین 24, 1396 00:23 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • پوتین: روابط روسیه و امریکا با روی کار آمدن ترامپ بدتر شده است

رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه تصریح کرد، روابط مسکو - واشگتن با روی کار آمدن «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور جدید امریکا بدتر شده است.

به گزارش پارس تودی، «ولادیمیر پوتین»، در گفت و گو با شبکه تلویزیونی «میر 24» روسیه گفت: سطح اعتماد در روابط کاری دو کشور رو به وخامت گذاشته است.

در روزهای اخیر به ویژه پس از حمله شیمیایی مشکوک به منطقه «خان شیخون» سوریه و در پی آن، دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهور جنجالی آمریکا برای حمله موشکی به سوریه، میان امریکا و روسیه جنگی لفظی صورت گرفته است.

این جنگ لفظی در حالی است که روابط واشنگتن و مسکو از سال 2014 در سه محور گسترش نفوذ نظامی ناتو به ویژه آمریکا نزدیک و حتی هم مرز روسیه در شرق اروپا، دریای بالتیک و اوضاع سوریه تیره شده.

نخستین تجاوز مستقیم آمریکا در دوره ترامپ به مواضع ارتش سوریه بامداد جمعه گذشته با شلیک 59 موشک به پایگاه هوایی الشعیرات و روستاهای اطراف آن در استان حمص انجام شد. پایگاهی که اصلی ترین مرکز مبارزه با گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره در منطقه است.

این حمله موشکی آمریکا به بهانه حمله شیمیایی مشکوک سه شنبه گذشته به «خان شیخون» در جنوب استان ادلب انجام شد.

در روزهای اخیر محور غربی عربی حامی تروریست ها تلاش فروانی کرده است حادثه «خان شیخون» را به دولت سوریه نسبت دهد، اتهامی که دمشق قاطعانه آن را رد کرده است.

تلاش حامیان تروریست ها برای متهم کردن دولت سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی در حالی است که گروه های تروریستی در عراق و سوریه بارها در سکوت آمریکا، از سلاح های ممنوعه از جمله شیمیایی علیه مردم این دو کشور استفاده کرده اند.

بسیاری از کارشناسان متهم کردن دولت سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی را تلاشی برای گمراه کردن افکار عمومی و وارونه کردن واقعیت ها به موازات پیروزی های اخیر ارتش سوریه در مقابل تروریست ها عنوان می کنند.118/117

بیشتر بخوانید:

ولادیمیر پوتین: حمله آمریکا به سوریه نقض قوانین بین المللی است

 

پوتین: سازمان ملل درباره «خان شیخون» تحقیق کند

کلیدواژه

کامنت