اردیبهشت 03, 1396 11:14 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • مانوردریایی مشترک توکیو و واشنگتن

ژاپن و آمریکا روز یکشنبه مانور دریایی خود را آغاز کردند.

به گزارش روز یکشنبه پارس تودی به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ژاپن و آمریکا مانور نظامی دریایی خود را  آغاز کردند. بنا بر اطلاعیه ای که از سوی نیروهای دریایی دفاع‌ ازخود کشور ژاپن در این باره منتشر شده است در این مانور نظامی از ناو هواپیما بر موسوم به «یو اس اس کار ل وینسون» استفاده شده است .

بر اساس این اطلاعیه  این مانور دریایی نظامی در ناحیه غرب اقیانوس آرام برگزار می شود و از ناوشکنهای کشور ژاپن موسوم به Samidare و Ashigara به کار گرفته شده است .

مانور نظامی مشترک آمریکا و ژاپن در حالی برگزار می شود که شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به تازگی (20 فروردین ماه سال جاری )از توافق کشورش با  آمریکا و کره جنوبی به منظور همکاری بیشتر در مسئله کره‌شمالی خبر داد ه بود.

نکته مهمی که در اوج جنگ لفظی بین کره شمالی ومتحدانش آشکار می شود، این است که به تعبیر آنها جنگ ادامه دیپلماسی است، در حالیکه تجربه های تاریخی نشان دادند که جنگ پایان دیپلماسی است و لذا نمی توان با جنگ آنهم به فرض هسته ای بودنش به تثبیت اوضاع و بازگشت آرامش کمک کرد.

تردیدی نیست اگرتوافق کره جنوبی، ژاپن و آمریکا برای اعمال فشار بیشتر به کره شمالی اجرایی شود، در آنصورت باید منتظر اقدام چین و روسیه در مورد آنچه که منافع این دو کشوردر شمال و شرق آسیا اقتضا می کند، بود.

کره شمالی، هنوز و شاید تا سالها (هارت لند) قلب سرزمینی چین و روسیه باشد و در این صورت پیونگ یانگ بر خوردار از کمک ها و حمایت ها خواهد بود.121/111

بیشتر بخوانید:

توافق آمریکا، ژاپن و کره‌جنوبی برای همکاری بیشتر درباره مسئله کره‌شمالی

درخواست برای آمادگی کره جنوبی در قبال کره شمالی / تحلیل

 کره جنوبی، ژاپن و آمریکا؛ توافق برای فشار به کره شمالی/ تحلیل

 

 

 

 

.

 

 

 

کلیدواژه