بهمن 18, 1396 08:47 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1400 15:59 Asia/Tehran]

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران امن ترین کشور منطقه است و آمریکا‏، عربستان و رژیم اسرائیل در پی ایجاد تزلزل و ضربه زدن به امنیت ایران هستند.

به گزارش پارس تودی، «محسن رضایی» سه شنبه شب در گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما، افزود: ایران قدرت اول سیاسی، دفاعی و امنیتی منطقه شده است و حتی آمریکایی ها هم در سوریه و عراق در رقابت با ایران در این زمینه ها عقب افتاده اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به فشارهای آمریکا در خصوص توان موشکی ایران، تصریح کرد: موشک های ایران سلاحی متعارف و برای دفاع و بازدارندگی است و کشورهای جهان این موضوع را قبول دارند.

رضایی، به مواضع رئیس جمهوری آمریکا در قبال توافق هسته ای ایران با گروه 1+5 نیز اشاره کرد و گفت: «دونالد ترامپ» نمی تواند در برنامه جامع اقدام مشترک «برجام» تغییری ایجاد کند و موضع ایران در این زمینه بسیاری جدی است و در مقابل تغییرات برجام خواهد ایستاد.

وی به اقدامات آمریکا در حمایت از گروه تروریستی داعش در منطقه هم اشاره و خاطر نشان کرد: آمریکایی ها به فرار داعشی ها از سوریه و عراق کمک زیادی کردند بخشی از عناصر داعش به شمال آفریقا از جمله لیبی و بخشی دیگر به افغانستان رفتند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران درباره رویکرد آینده عربستان نسبت به ایران نیز گفت: متأسفانه عربستان روابط خود با ایران را خراب کرده و در بسیاری از مسائل وارد چالش با ایران شده  که ترمیم آن برای عربستان بسیار سخت است.118/110

محسن رضایی : دخالت آمریکا در امور داخلی ایران بی پاسخ نخواهد ماند

رضایی: امنیت ایران با امنیت منطقه گره خورده است

رضایی: تصمیم ترامپ علیه قدس مقابله مستقیم آمریکا با مسلمانان است

رضایی: دولت های منطقه باید در برابر توهین آمریکا قاطعانه برخورد کنند

 

کلیدواژه