تیر 09, 1397 17:41 Asia/Tehran [Updated: آذر 30, 1400 01:53 Asia/Tehran]
  • رهبر معظم انقلاب اسلامی:

پارس تودی- حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، روز شنبه در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) هدف توطئه های دشمن را ایجاد شکاف میان نظام اسلامی و ‏مردم دانستند.

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: اگر مؤلفه های اقتدار ملی تقویت شوند و در برابر دشمن سستی و تسلیم نشان داده نشود، بدخواهان بار دیگر در رسیدن به اهداف ‏خود ناکام خواهند ماند.‏

پیروزی انقلاب اسلامی ایران به دلایل متعدد قدرت های استکباری را به تکاپو واداشت. این انقلاب از همان ابتدا نشان داد که یک ملت حتی با دست خالی می تواند منشاء تغییرات بزرگ در معادلات و محاسبات قدرت های جهانی شود.

فشارها و سختی هایی که انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در طول چهل سال گذشته تحمل کرده است؛ بیانگر این واقعیت است که ملت ایران برای رسیدن به اهداف و آرمان های خود، مقابل همه فشارها می ایستد و با قدرت، به حرکت رو به جلو خود ادامه می دهد.

پویایی انقلاب؛ رسیدن به اهداف  و موفقیت ها

در واقع پویایی هر انقلابی را می بایست در رسیدن به اهداف  و موفقیت ها، همچنین تاثیر گذار بودنش بر تحولات جهانی ارزیابی کرد.

جایگاه کنونی نظام جمهوری اسلامی ایران را نیز باید برمبنای همین شاخص ها سنجید.

امریکا و رژیم های پوشالی همچون ال سعود و اسراییل اگرچه  نمی خواهند به عجز خود اعتراف کنند؛ اما برغم میل باطنی خود ناگزیرند به عظمت انقلاب و اقتدار نظام جمهوری اسلامی اذعان کنند.

چرا که انها  با  کینه ورزی و خصومت ها و کارشکنی هایشان نتوانستند چیزی از ارزش های انقلاب بکاهند.

آنگونه که رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کردند؛ بزرگترین دلیل برای اقتدار ملت ایران این است که یکی از سفاّک‌ترین و بی‌رحم‌ترین قدرتهای ‏جهان یعنی آمریکا، در چهل سال گذشته از هیچ تلاش و شرارتی برای مقابله با ملت ایران فروگذاری نکرده اما نتوانسته غلطی بکند ‏و در مقابل، ملت ایران پیشرفته‌تر شده است.‏

بی خردی دشمنان نظام جمهوری اسلامی از مولفه های واقعی قدرت ملت ایران است

آمریکای جنایتکار اکنون باردیگر با عهد شکنی درعمل به  تعهدی بین المللی  با  خروج از برجام و اعمال مجدد تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران جنگ  اقتصادی تازه ای را به امید واهی تقابل ملت مسلمان ایران با نظام اسلامی آغاز کرده است.

امریکا به خیال خام خود سعی دارد، نشان دهد که سرانجام اصیل ترین انقلاب ضدآمریکایی هم تن به دوستی و تعامل با آمریکاست.

این تصور باطل، ناشی از بی خردی و نا آگاهی دشمنان نظام جمهوری اسلامی از مولفه های واقعی قدرت ملت ایران است و اینکه هنوزآنها درک نکرده اند، جمهوری اسلامی ایران یک نظام متکی بر آحاد مردم است.

«نوام چامسکی» نویسنده مشهور و نظریه پرداز آمریکایی می گوید:

"..تا زمانی که ایران مستقل بماند و در برابر سلطه آمریکا سر تعظیم فرود نیاورد، دشمنی‌ها و مخالفت های آمریکا ادامه خواهد داشت، جمهوری اسلامی ایران از نظر آمریکا غیرقابل پذیرش است، چون از استقلال خود چشم‌پوشی نمی ‌کند".

ملت ایران استوار در برابر دشمنان 

برغم همه توطئه ها؛ ملت ایران در چهل سال گذشته منسجم و قوی مقابل دشمنان ایستاده است.

در این برهه نیز واضح است که هدف از فشارهای اقتصادی امریکا، به ستوه آوردن مردم است. اما یقینا  امریکا در این توطئه نیز راه بجایی نخواهد برد و این فشارها و لجاجت ها قطعا سبب تقویت روحیه و انگیزه برای ایستادگی ملت ایران مقابل امریکا خواهد شد.

نویسنده: امین زاده

133/112

بیشتر بخوانید:

اینفوگرافی: بیانات رهبر معظم انقلاب  در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع)

تصاویر: حضور رهبر معظم انقلاب در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع)

فرمانده کل قوا: در مقابل برنامه دشمن، روزبه‌روز پیوند با مردم را تقویت می‌کنیم+ ویدئو

کلیدواژه