مرداد 11, 1397 18:39 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • وزیر کشور: آمریکا جرات رویارویی نظامی با ایران را ندارد

وزیر کشور گفت: آمریکا به هیچ وجه جرات رویارویی نظامی با ایران را ندارند و اگر آغازگر جنگ باشد، پایان دهنده آن نخواهد بود و حوزه جنگ را نیز تعیین نخواهد کرد.

به گزارش پارس تودی، «عبدالرضا رحمانی فضلی» روز پنجشنبه در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی و اشتغال آذربایجان غربی افزود: دولتمردان آمریکا در سه سطح نظامی، اجتماعی و اقتصادی در مقابل ایران ایستاده اند ولی خود آنان نیز می دانند که در سطح نظامی کار به جایی نمی برند.

وی در خصوص موضوع مذاکره آمریکا با ایران نیز با اشاره به اینکه ایران به آمریکا بی اعتماد بوده و با انسان های دروغگو و عهدشکن صحبت نمی کند، اضافه کرد: بازگشت آمریکا به برجام و عذرخواهی از دنیا مهمترین پیش شرط مذاکره با آمریکا است.

وی ایجاد تنش های اجتماعی را یکی از سطوح مدنظر آمریکایی ها برای مقابله با ملت ایران عنوان کرد و ادامه داد: آنان فکر می کنند که می توانند وضع ایران را به هم بزنند و با این توهم، جلساتی را با معاندان نظام برای گزینه های بعد از نظام اسلامی برگزار کرده اند اما همه این توطئه ها محکوم به شکست است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه فشار اقتصادی یکی دیگر از گزینه های آنان برای جلوگیری از پیشرفت روزافزون ایران اسلامی است، بیان کرد: نگرانی خاصی در این خصوص وجود ندارد و دولت به طور کامل  به مسائل اقتصادی مسلط است.

117/112

بیشتر بخوانید:

ظریف: آسه آن و سایر کشورهای جهان بر حفظ برجام تاکید دارند

برجام در میانه تناقض گویی آمریکا و توجه بین المللی

کلیدواژه

کامنت