مهر 02, 1397 00:12 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1400 15:59 Asia/Tehran]

رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که از فرصت حضور در نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان‌ملل برای تبیین تخلفات آمریکا در تعهدهای بین‌المللی از جمله «برجام» استفاده می‌کند.  

به گزارش پارس تودی، «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه به وقت محلی در بدو ورود به نیویورک در جمع خبرنگاران، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها از بسیاری از تعهدهای خود در سراسر جهان سرباز زدند، ازجمله تعهداتی که در برجام داشتند.

روحانی تصریح کرد: هدف این است که سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران درقبال منطقه و جهان در جریان نشست‌های مختلف در نیویورک تبیین شود. 

رئیس جمهوری اسلامی ایران در سفر به نیویورک علاوه بر سخنرانی در مجمع‌عمومی، سخنرانی دیگری نیز در اجلاس «صلح برای بزرگداشت نلسون ماندلا» در صحن عمومی سازمان ملل خواهد داشت.

جلسه با مدیران ارشد و نخبگان رسانه‌ای حاضر در نیویورک، نشست با جمعی از نخبگان سیاست خارجی و نیز دیدار با تعدادی از رهبران جوامع اسلامی در آمریکا از دیگر برنامه‌های رئیس جمهوری اسلامی ایران در سفر به نیویورک اعلام شده است.

«محمدجواد ظریف» وزیر خارجه، «محمود واعظی» رئیس دفتر رئیس جمهور، «مجید تخت‌روانچی» معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور و «عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر خارجه، رئیس جمهوری اسلامی ایران را در سفر به نیویورک همراهی می‌کنند.118

بیشتر بخوانید:

رئیس جمهوری ایران وارد نیویورک شد

تصاویر: بدرقه رئیس جمهور هنگام ترک تهران به مقصد نیویورک

 

کلیدواژه