مهر 17, 1397 20:34 Asia/Tehran [Updated: بهمن 04, 1400 10:43 Asia/Tehran]
  • سرتیپ‌عبداللهی: ایران در حوزه دفاعی در رده مقتدرترین کشور‌هاست

جمهوری اسلامی ایران در حوزه دفاعی در رده مقتدرترین کشورهای جهان است و در طول چهل سال به شکوفایی، اقتدار مناسب و مطرح در سطح بین‌الملل رسیده است.

به گزارش پارس‌تودی؛ سردار سرتیپ «علی عبداللهی» معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح روز سه‌شنبه در کرمانشاه، افزود: جمهوری اسلامی ایران توانمندی زیادی در تولید تجهیزات دفاعی دارد و امروز نیز یکی از قدرت‌های برتر موشکی جهان است.

معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه مرزبانی ایران، حفاظت از 9 هزار کیلومتر مرز آبی و خاکی کشور را برعهده دارد، تصریح کرد: اقتدار مرزبانی ایران سبب شده است، دشمن قدرت نفوذ به مرزهای ایران اسلامی را نداشته باشد.

سرتیپ عبداللهی گفت: دشمن با وجود ایجاد تحریم و حتی تهدید کشورهای دیگر برای فشار بر ایران، به‌دلیل ایستادگی ملت ایران به دستاوردی نخواهد رسید.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح، فناوری موشکی را قدرت بازدارندگی دانست و خاطرنشان کرد: در حمله تروریستی اهواز، دشمن در صدها کیلومتر دورتر مورد رصد قرار گرفت و نابود شد و دشمنان انقلاب اسلامی در هیچ‌جایی در امان نخواهند بود.

سرتیپ عبداللهی با بیان اینکه دشمنان در صورت تجاوز به خاک ایران با پاسخ کوبنده روبه‌رو خواهند شد، افزود: دشمن از هر فرصتی برای ضربه‌زدن به ایران استفاده می‌کند که مانع اقدام دشمن، اقتدار نیروهای مسلح و روحیه ملت ایران است. 114/120