آذر 02, 1397 12:25 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • تاکید ایران و عراق بر ادامه همکاری های مرزی

فرمانده مرزبانی استان کردستان ایران و فرمانده مرزبانی استان سلیمانیه عراق ضمن تاکید بر توافق امنیتی مربوط به مرزها بر ادامه همکاری های امنیتی در این خصوص تاکید کردند.

به گزارش پارس تودی، «سردار سرتیپ کیومرث شیخی» فرمانده مرزبانی استان کردستان و «سرلشکر شیرکو عبدالله درویش» فرمانده مرزبانی عراق در استان سلیمانیه در چهارمین نشست خود در سلیمانیه عراق، همکاری های امنیتی برای مبارزه با تروریسم، جابجایی مواد مخدر و قاچاق را در راستای تامین امنیت مرزها ضروری و حیاتی دانستند.

در پایان این نشست دو روزه دو طرف تاکید کردند مذاکرات و گفتگوی سازنده در خصوص کنترل امنیت مرزها داشتند و دو طرف اراده جدی برای همکاریهای مشترک در زمینه امنیت مرزها را دارند.

«سردار سرتیپ کیومرث شیخی» در خصوص این نشست  گفت: در این نشست ضمن بررسی فرایند همکاریهای امنیتی برای تامین امنیت مرزها تاکید شد که همکاریهای مشترک در راستای تامین امنیت مرزها ادامه یابد.

«سرلشکر شیرکو عبدالله درویش» فرمانده مرزبانی عراق در استان سلیمانیه نیز گفت: هر تحرکی که خارج از دروازه های رسمی دو طرف انجام شود در چارچوب نقض امنیت مرزها قرار می گیرد و دو طرف تعهد دارند با آن برخورد کنند.

ایران و عراق در سال 2003 توافقنامه همکاری های مشترک برای امنیت مرزها را امضا کردند و براساس این توافق هر 6 ماه یکبار برای بررسی آخرین روند این همکاری ها و تحولات منطقه ای گردهم می آیند.113/118

بیشتر بخوانید: 

فرمانده مرزبانی ناجا: تعامل مرزی ایران و ترکیه مثبت است

آنکارا؛ میزبان نشست فرماندهان مرزبانی ایران و ترکیه

فرمانده مرزبانی ناجا: مرزبانان حقیقی مردم هستند + ویدئو

 

کلیدواژه

کامنت