آذر 26, 1397 12:17 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • سرکنسول ایران در کراچی: صادرات ایران به پاکستان 60 درصد افزایش یافت

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی پاکستان گفت: صادرات کالا از ایران به پاکستان طی سال جاری و در مقایسه با سال گذشته، 60 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پارس تودی به نقل از ایرنا؛ «احمد محمدی» در بازدید از چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان پاکستان در کراچی، بازار صادراتی کشورهای همسایه را ظرفیت قابل اتکا برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی دانست.

محمدی افزود: کشورهای همسایه به ویژه پاکستان می توانند مقصد کالای با کیفیت ایرانی باشند.

«محمود حاجی یوسفی پور» رایزن بازرگانی ایران در پاکستان نیز گفت: صادرات ایران به پاکستان از 22 مارس تا 21 نوامبر 2018  به 860 میلیون دلار رسید.

وی افزود: حجم مبادلات تجاری ایران و پاکستان طی هشت ماه گذشته افزون بر یک میلیارد دلار برآورد شده است.

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان پاکستان با حضور هشت شرکت ایرانی شنبه هفته جاری در محل نمایشگاه های بین المللی کراچی گشایش یافت.

این نمایشگاه تا هفدهم دسامبر (دوشنبه 26 آذرماه) در شهر کراچی دایر است.

در چهاردهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان پاکستان در شهر کراچی، شرکت هایی از ایران، آلمان، فرانسه، چین، مالزی، ترکیه، هند و عربستان حضور دارند.

هشت شرکت ایرانی فعال در صنعت کولرسازی، لوازم گرمایشی و هیتر، عایق و نسوز، ساخت لوازم ساختمانی، دستگیره در، دستگاه های ساختمانی و ادوات بتن ریزی و شرکت فعال در تولید آجر نسوز، آخرین تولیدات و فناوری های خود را در این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان گذاشته اند.

حجم مبادلات بازرگانی ایران و پاکستان با 42/3 درصد افزایش نسبت به سال 1394 و 13/2 درصد افزایش نسبت به سال 1395 به یک میلیارد و 324 میلیون دلار در پایان سال 1396 رسیده است.

116/118

 

 

کلیدواژه