دی 09, 1397 09:29 Asia/Tehran [Updated: مرداد 07, 1399 17:12 Asia/Tehran]

راهپیمایی بزرگداشت یوم‌الله 9 دی امسال با حضور گسترده ملت انقلابی و با بصیرت ایران در سراسرکشور برگزار شد.

به گزارش پارس‌تودی؛ راهپیمایی بزرگداشت 9 دی روز یکشنبه از ساعت 10 صبح در تهران و در میدان امام حسین (ع) برگزار شد. 

با شروع این مراسم، سرود آیینی به مناسبت 9 دی توسط نسل چهارم انقلاب در میدان امام حسین (ع) اجرا شد. 

جوانان انقلابی استقبال خوبی از مراسم بزرگداشت یوم‌الله 9دی در تهران کردند. این جوانان انقلابی پلاکارد‌هایی با عناوین «مرگ برآمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر انگلیس»، «مرگ بر فتنه‌گر» و «مطیع امر رهبریم» و همینطور پرچم‌هایی با عناوین «لبیک یا خامنه‌ای» و پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران را در دست داشتند. 

9 دی؛ میدان امام حسین تهران 1397

درهمین حال، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی صبح روز یکشنبه در آغاز جلسه علنی مجلس، با گرامیداشت حماسه تاریخی 9 دی و تبریک آن به ملت ایران گفت: نهم دی از آن جهت ماندگار شد که قدرت حضور با صلابت ملت ایران را در از بین بردن چالش‌ها نشان داد.

لاریجانی افزود: ملت ایران در 9 دی با حضور پرقدرت خود به اغواگری و شیطنت بیگانگان سیلی زد و آن حضور تاریخی مسیر انقلاب را مستحکم‌تر کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: 9 دی فضای غبارآلود سیاسی آن روز و کشمکش داخلی را که برخی با تمکین نکردن به قانون به آن دامن زدند، از بین برد.

حماسه 9 دی؛ روز بصیرت و میثاق امت با ولایت گرامی باد+ ویدئو

امروز (یکشنبه) نهم دی ماه مصادف است با سالروز حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران در راهپیمایی 9 دی 1388 که نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مردم ایران اسلامی محسوب می شود.

حماسه 9 دی، نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستادند و با صدای رسا اعلام کردند اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد.

9 دی؛ میدان امام حسین تهران 1397

مردم در این روز، تیر خلاص را به سران فتنه شلیک و پشت پیکر نامبارک فتنه را به خاک مالیدند. در روز نهم دی ماه 1388 مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران بار دیگر با حضور خودجوش ده‌ها میلیونی مردم در تهران و دیگر شهرهای ایران اسلامی به جهانیان اعلام شد.

گزارش: حماسه 9 دی ملت ایران ادامه دارد

امسال در 22 بهمن در جشن پیروزی چهل سالگی انقلاب اسلامی، تاریخ 9 دی بعدی ایرانیان را ثبت و تکرار خواهد کرد تا عبرتی برای آیندگان کاخ‌سفید و دنباله‌روهای داخلی آنان باشد.

113/120

بیشتر بخوانید: 

9دی؛ حماسه‌ای ماندگار در تاریخ 40 ساله انقلاب

اینفوگرافی: بیانات برگزیده رهبر معظم انقلاب درباره «حماسه نهم دی» و «فتنه»

کلیدواژه