دی 09, 1397 10:10 Asia/Tehran [Updated: مرداد 07, 1399 17:12 Asia/Tehran]
  • حماسه 9دی؛ شکست توطئه فتنه تحریم و جنگ اقتصادی

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، فتنه تحریم و جنگ اقتصادی را توطئه شکست خورده دشمن و فرصت تاریخی برای تولید قدرت در کشور دانست.

به گزارش پارس‌تودی؛ وزارت دفاع در بیانیه‌ای با گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی، تصریح کرد، نگاه واقع‎بینانه و برخوردار از درک صحیح و دقیق رخداد‌ها و پدیده‌های تاریخی نشان می‌دهد دوران پرشکوه سیاسی چهل ساله نظام جمهوری اسلامی که بیانگر تهدید‌ها و فرصت‌های فراروی ملت ایران است، باید همانند آینه‌ای صاف و شفاف در معرض دید آحاد مردم قرار گیرد.

در این بیانیه آمده است: مروری بر تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی ایران نشان‌دهنده این واقعیت است که فتنه‎گران داخلی و خارجی، ارزش‌ها و دستاورد‌های با ارزش انقلاب اسلامی را مورد هجمه قرار داده‌اند، اما راهبرد‌های نافذ جمهوری اسلامی ایران با هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و حضور با شکوه امت همیشه در صحنه ایران اسلامی توانسته است این امانت الهی را از گزند تنگنا‌های تاریخی به سمت آینده‌ای روشن رهنمون سازد.

امروز (یکشنبه) سالروز حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران در راهپیمایی 9 دی 1388 است که نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مردم ایران اسلامی محسوب می شود.

نُهم دی سال 1388 یادآور راهپیمایی میلیونی مردم ایران در اعلام برائت از ساختارشکنان جامعه و پاسخی قاطع به عناصر فتنه‌گری بود که به بهانه تقلب در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، مسیر بیراهه را در پیش‌گرفته بودند. 113/120

بیشتر بخوانید: 

آغاز راهپیمایی یوم‌الله 9 دی در تهران و سراسر کشور

لاریجانی: 9دی مسیر انقلاب اسلامی را مستحکم‌تر کرد

9دی؛ حماسه‌ای ماندگار در تاریخ 40 ساله انقلاب

 

کلیدواژه