بهمن 12, 1397 14:38 Asia/Tehran [Updated: مرداد 07, 1399 17:12 Asia/Tehran]
  • اهتزاز بزرگترین پرچم ایران در باغ موزه دفاع مقدس

بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران به طول 420 متر و عرض حدود 300 متر روز جمعه با حضور شهردار تهران در باغ موزه دفاع مقدس به اهتزاز در آمد.

به گزارش پارس‌تودی؛ مراسم اهتزاز بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران با حضور «پیروز حناچی» شهردار تهران، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و جمعی از شهرداران مناطق مختلف شهر تهران در مجموعه باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

شهردار تهران در این مراسم با تبریک آغاز چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی به مقام معظم رهبری، امام راحل، شهدا و تمامی ملت ایران گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون کشور ما اتفاقات بسیاری را پشت سر گذاشته است که با وجود تمامی سختی‌ها و تلخی‌های جنگ هشت ساله همچنان مقتدرانه پیش می‌رویم.

«پیروز حناچی» با بیان اینکه آبرو و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون مجاهدت‌ها و خون شهیدان است، گفت: ملت ایران قدردان جان فشانی و ایثارگری‌ شهیدانی هستند که در طول هشت سال دفاع مقدس از جان خود گذشتند تا این انقلاب پایدار و دوام داشته باشد.

انقلاب اسلامی هویت ایران را احیا کرد

سردار «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی نخستین انقلابی است که با پشتوانه ملت و مردم 40 ساله شده و همه ساله در حال رشد و پیشرفت است.

به گزارش ایرنا؛ سردار کارگر با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران تنها انقلابی است که با مردم فعالیت خود را آغاز کرده و پس از 40 سال همچنان با مردم به مسیر و اهداف خود ادامه می‌دهد، افزود: به کوری چشم استکبار جهانی، مردم چهلمین سالگرد را با شکوهتر از گذشته جشن خواهند گرفت.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک ایران به تصرف دشمن در نیامد، گفت: این موفقیت‌ها در حالی رقم خورد که ما در آن دوران سیم خاردار وارد می‌کردیم، اما امروز دنیا جمع شده تا جلوی پیشرفت‌های ما را در حوزه علوم و فناوری هسته‌ای بگیرد و اجازه ندهد بیشتر از این جلو رویم.

وی خاطرنشان ساخت: پس از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی، طبق اعلام سازمان های بین المللی، ایران رتبه دوازدهم علمی را در سطح جهان دارد و اینها همه به برکت انقلاب است.

همچنین در پایان این مراسم از خانواده شهید « سید حسن حسینی » تجلیل شد.

شهید سید حسن حسینی در روز 21 بهمن 57 و راننده تاکسیرانی شهر تهران به هنگام امدادرسانی به درجه رفیع شهادت نائل شد که از خانواده این شهید تجلیل شد.

تجلیل از خانواده شهید داریوش رضایی نژاد و امیر محمد اجدری از دیگر برنامه‌های این مراسم بود. همچنین شهردار تهران و مدیران حاضر در این مراسم قبل از شروع مراسم بر سر مزار شهدای گمنام مجموعه باغ موزه دفاع مقدس رفتند و با اهدای شاخ گل و قرائت فاتحه یاد این شهیدان را گرامی داشتند. 113/120

کلیدواژه

کامنت