بهمن 29, 1397 07:46 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • قاسمی: ایران تعهدی به هیچ طرف و کشوری درباره یمن نداده است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به ادعای وزیر خارجه انگلیس مبنی بر تعهد ایران درباره بحران یمن تاکید کرد: ایران تعهدی به هیچ طرف و کشوری درباره یمن نداده است.

به گزارش پارس تودی، «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران شامگاه یکشنبه در گفت وگو با خبرگزاری فارس با بیان اینکه یمن کشوری مستقل است و تصمیم گیری درباره آن به خود یمنی ها مربوط است، افزود: ایران هیچگونه دخالتی در امور داخلی یمن ندارد.

قاسمی تصریح کرد: بحران یمن و کشتار مردم بیگناه و بروز فاجعه بشری در این کشور، همواره در دستورکار مذاکرات دیپلماتیک ایران با دیگر کشورها قرار داشته و «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران نیز در همین راستا و برای کاهش بحران در یمن تلاش های بسیاری کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با بیان اینکه جامعه جهانی باید برای حل بحران در یمن تلاش کند گفت: برخی کشورهای اروپایی باید از صدور و فروش تسلیحات به کشورهای متجاوز به یمن خودداری کنند.

«جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس در گفت وگو با روزنامه «الشرق الاوسط» مدعی شد که با «محمدجواد ظریف» درباره یمن گفت گو کرده و ایران در این خصوص تعهداتی داده است.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است.

جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از شانزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.116/118

بیشتر بخوانید:

قاسمی: متجاوزان به یمن از زنان و کودکان انتقام می‌گیرند

پایان بحران یمن، مسئولیت تاریخی جهان

کلیدواژه

کامنت