اسفند 12, 1397 20:03 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • طلای سنگین وزن جام دانکلوف به پرویز هادی رسید

پرویز هادی با شکست حریف اوکراینی در فینال وزن 125 کیلوگرم به مدال طلای جام دانکلوف دست پیدا کرد. 

به گزارش پارس تودی، در ادامه رقابت های کشتی آزاد جام دانکلوف عصر روز یکشنبه «پرویز هادی» در فینال وزن 125 کیلوگرم روی تشک رفت. این سنگین وزن باتجربه که درسال 2018 به مدال طلای بازی‌های آسیایی و مدال برنز مسابقات جهانی دست پیدا کرد، حالا مدعی اول در وزن 125 کیلوگرم به حساب می آید.

پرویز هادی روز شنبه در دور نخست میچائیل کوسوی از آمریکا را با نتیجه 10 بر صفر مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل ژی وی دنگ از چین با نتیجه 8 بر 4 به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. هادی در این مرحله نیکولاس گویازدوفسکی دارنده مدال برنز جهان از آمریکا را با نتیجه 5 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز مقابل دانیل لیگتی از مجارستان با نتیجه 13 بر 8 به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. 

حریف هادی در دیدار فینال الکساندر خوتسیانیوسکی از اوکراین بود که این کشتی گیر آماده ایرانی توانست در یک رقابت جذاب و سخت 6 بر 4 از سد حریف خود عبور کند. 

تیم منتخب کشتی آزاد ایران با کسب 2 مدال طلا و یک مدال برنز به کار خود در رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام دانکلوف بلغارستان پایان داد.

تیم ایران توسط حسن یزدانی و پرویز هادی در اوزان 86 و 125 کیلوگرم صاحب مدال طلا و رضا یزدانی در وزن 97 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام دانکلوف بلغارستان که جزء مسابقات دارای رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی محسوب می شود، روز پنجشنبه 9 اسفند در شهر روسه آغاز شده بود. 113/118

بیشتربخوانید:

حسن یزدانی قهرمان جام دان‌کلوف شد 

 

کلیدواژه

کامنت