فروردین 04, 1398 10:03 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • جهانگیری: دولت برای جبران خسارت سیل کنار مردم مازندران ایستاده است

معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت برای جبران بخشی از خسارت های ناشی از سیل اخیر در استان مازندران، کمک خواهد کرد و مردم استان را تنها نخواهد گذاشت.

به گزارش پارس تودی، «اسحاق جهانگیری» روز یکشنبه در حاشیه بازدید از منطقه سیل زده تالار پشت شهرستان سیمرغ استان مازندران افزود: بخشی از کمک های دولت در قالب تسهیلات بلاعوض و بخش دیگر نیز در قالب تسهیلات ارزان قیمت بلند مدت خواهد بود.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: در نخستین نشست هیات دولت برای چگونگی کمک بیشتر برای مناطق سیل زده تصمیم گیری خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه باید طرح های پیشگیرانه ای برای جلوگیری یا به حداقل رساندن خسارت بلایای طبیعی تهیه شود- افزود: استان های شمالی باید در اولویت این طرح های پیشگیرانه قرار گیرند.

جهانگیری اظهار کرد: بزودی در هیات دولت پیرامون چگونگی برنامه ریزی و اجرای طرح های پیشگیرانه تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.

معاون اول رییس جمهور شامگاه شنبه نیز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان با اشاره به حادثه سیل استان گلستان و مسائل ناشی از آن، تصریح کرد: ستاد مدیریت بحران باید با دقت ابعاد این حادثه را بررسی کند و اگر در این زمینه کسی تخلف، کوتاهی و یا سهل‌انگار کرده باشد باید حتما با او برخورد شود.

وی با قدردانی از مدیران و کسانی که برای کاهش آلام مردم سیل زده تلاش کرده اند قدردانی کرد و گفت: تلاش ها باید استمرار داشته باشد چرا که زندگی مردم در اثر سیل دچار آسیب شده و خساراتی را متحمل شده اند و ما باید تلاش کنیم تا مشکلات مردم مرتفع شود.

جهانگیری گفت: باید به دور از احساسات ارزیابی دقیقی درباره علل وقوع این سیل، ماندگاری آن و محاسبات مقاومت زیربناها انجام شود و در صورت لزوم، اصلاحات لازم انجام شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین با قدردانی از نقش مردم در کمک به سیل‌زدگان، مردم ایران را مردمی استثنائی و منحصر بفرد توصیف کرد و گفت: دولت آنچه در توان دارد را برای کمک به سیل زدگان بکار خواهد گرفت و خیرین، چهره های دلسوز جامعه و انسانهای خدوم کشور هم دولت را در کاهش آلام و رفع دغدغه های مردم سیل زده یاری کنند.

بارش باران که روز یکشنبه هفته گذشته در استان های شمالی کشور آغاز شده در 30 سال اخیر بی سابقه بوده است.

بارش مستمر باران مردم شهرها و روستاهای این دو استان با مشکل سیل و آبگرفتگی شدید مواجه و متحمل خساراتی شده‌اند. 113/118

بیشتربخوانید:

سرلشکر باقری: نیروهای مسلح از آسیب دیدگان سیل پشتیبانی کامل کنند

دستور رئیسی به رئیس سازمان بازرسی برای بررسی ابعاد حادثه سیل و روند امدادرسانی

دستور فرمانده معظم کل قوا به سرلشکر باقری؛ امکانات بیشتری برای امداد به مناطق سیل‌زده گسیل شود

 

کلیدواژه

کامنت