فروردین 05, 1398 01:46 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • قاسمی: دولت آمریکا از تحقق اهداف شوم خود در منطقه ناکام مانده است

سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به اظهارات خصمانه وزیر امور خارجه آمریکا ضد ایران گفت: دولت آمریکا که از تحقق اهداف شوم خود در منطقه حساس خاورمیانه ناکام مانده و به تهدید دیگران پناه آورده است.

  به گزارش پارس تودی، «بهرام قاسمی» یکشنبه شب گفت،اظهارات تحریک آمیز، مداخله جویانه و خارج از عرف دیپلماتیک «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در بیروت ضد ایران و حزب الله لبنان بار دیگر ماهیت و رفتار قیم مابانه آمریکا در قبال سایر کشورهای آزاد، مستقل و ملتهای آزادیخواه جهان را آشکار کرد .

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود، این گونه موضع گیری ها و اظهار نظرها از یکسو ناشی از شکست طرحها و سیاستهای مخرب و زیاده خواهانه آمریکا در منطقه خاورمیانه و از سوی دیگر نشانگر ناخرسندی و عصبانیت بیش از حد حاکمان بی منطق این کشور از وحدت و انسجام مردمی در لبنان و برقراری آرامش و ثبات در این کشور خصوصا پس از تشکیل دولت لبنان است.

بهرام قاسمی با اشاره به سیاست دیرینه و مستمر آمریکا در ارعاب دولت های منطقه گفت، دولت آمریکا که از تحقق اهداف شوم خود در منطقه حساس خاورمیانه ناکام مانده است وبرای این هدف، ضمن فتنه انگیزی در مناسبات کشورها، به اتهام زنی بی اساس علیه دیگران مبادرت می کند . 

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت،جمهوری اسلامی ایران در راستای ضرورت حفظ ثبات و آرامش منطقه، ضمن تاکید بر تقویت همگرایی و همکاری بین کشورهای منطقه برای مبارزه با توسعه طلبی و تجاوزات رژیم صهیونیستی و مبارزه با گروه های تروریستی، ضمن احترام به دولت و ملت لبنان از همه ظرفیت های خود برای تقویت مناسبات دو جانبه بین تهران و بیروت استفاده خواهد کرد. 

قاسمی  افزود ؛ جمهوری اسلامی ایران،عصبانیت آمریکا از عملکرد و نقش غرور آفرین نیروهای مقاومت، حزب الله لبنان و همه کسانی که طرحها و نقشه های شوم و استعماری جدید آمریکا در منطقه را به بن بست و شکست کشانده اند را کاملا درک می کند .

«مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا اخیرا در سفر به لبنان  بار دیگر در اقدام مداخله جویانه و خصمانه ضد لبنان و ایران مدعی شد، حزب الله لبنان یک سازمان تروریستی است .

وی از دولت لبنان خواست از ایران و حزب الله لبنان فاصله بگیرد .

این اظهارات خصمانه و مداخله جویانه در نهایت با مواضع روشن و قاطع همه لبنانی ها مواجه و خنثی شد.118

بیشتر بخوانید:

سفر منطقه ای پمپئو و تکرار ادعاهای ضد ایرانی/تحلیل

اظهارات بی‌اساس پمپئو ضد ایران

تحریم‌های جدید آمریکا ضد ایران و گزافه گویی پمپئو/ تحلیل

 

کلیدواژه