فروردین 08, 1398 11:06 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • قاسمی: برایان هوک بیماری مزمن «ایران آزاری» دارد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: حرف های برایان هوک نشانگر عدم درک درست او از شرایط جهانی و موقعیت ناپایدار و تنزل یافته آمریکا در سطح جهان است.

به گزارش پارس تودی، «بهرام قاسمی» در واکنش به اظهارات برایان هوک مبنی بر اینکه آمریکا دیگر اجازه  معافیت از تحریم های علیه ایران را نخواهد داد، گفت: برایان هوک فردی است که به شدت مبتلا به بیماری مزمن «ایران آزاری» است و یکبار دیگر در سخنانی سخیف، که نشانگر عدم درک درست او از شرایط جهانی و موقعیت ناپایدار، متزلزل و تنزل یافته آمریکا در سطح جهان است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: هوک همیشه از سر نابخردی حرف زده و با تکرار احساسات کینه توزانه خود نسبت به مردم ایران، از تلاش دولت متبوع خود در استمرار و افزایش فشار های تحریمی علیه ملت بزرگ ایران سخن گفته است. 

قاسمی افزود: برایان هوک باید بداند که در جهان امروز ایالات متحده آمریکا دیگر نمی تواند به تمامی خواسته های شوم و ضدبشری خود برسد و زمان دیکته کردن امیال خودخواهانه این کشور بر دیگر کشورها سپری شده است.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: این مقام آمریکایی باید به بسیاری از تحولات بین المللی و آنچه امروز در عرصه جهان می گذرد نگاهی داشته باشد تا به روشنی دریابد که تحولات منطقه و جهان در سمت و سویی نیست که ایشان و حاکمان امروز کاخ سفید آرزوی آن را دارند.

بهرام قاسمی تاکید کرد: برایان هوک و دولت آمریکا با این نوع رفتارها و گفتارهای خود قطعا باید منتظر محکمه ای به وسعت جهان در مقابل نگاه تمامی انسان های آزادی‌خواه و وجدان های منصف برای پاسخ گویی به جنایات ضدبشری خود و تمامی اقدامات کینه ورزانه و خساراتی که به ملت رشید ایران وارد کرده اند، باشند.

«برایان هوک» Brian Hook رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا در گفت وگو با "اسکای نیوز"، ضمن تکرار ادعا‌های بی‌اساس مقامات واشنگتن علیه تهران گفت: معافیت از تحریم‌های ایران برای هیچ کشوری تمدید نخواهد شد. 113/118

بیشتربخوانید:

قاسمی: دولت آمریکا از تحقق اهداف شوم خود در منطقه ناکام مانده است

برایان هوک: اروپا با آمریکا درباره ایران اختلاف نظر دارد

برایان هوک: معافیت از تحریم‌های ایران تمدید نمی‌شود

 

کلیدواژه