فروردین 08, 1398 13:13 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بازدید از مناطق سیل زده استان گلستان، پشتیبانی کامل نیروهای مسلح از سیل‌زدگان تا بازگشت آرامش به مردم را اعلام کرد.

به گزارش پارس تودی؛ سردار سرلشکر «محمد باقری» امروز پنجشنبه ضمن بازدید از مناطق سیل‌زده گلستان و تسریع در عملیات امداد رسانی به سیل‌ زدگان، در جمع مردم سلاق یلقی شهرستان آق قلا، گفت: اولویت اول خروج آب از منطقه است که به حمدالله در حال انجام است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: علت اصلی ایجاد این مشکل عدم لایروبی رودخانه بوده اما با این حجم از آب الان وقت لایروبی نیست.

سرلشکر باقری برای بازدید از مناطق سیل‌زده گلستان و تسریع در عملیات امداد رسانی به سیل‌ زدگان وارد این استان شد.

قراراست رئیس ستادکل نیروهای مسلح پس از بازدید از مناطق سیل‌زده در جلسه‌ای با فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح و مسئولان گلستان حضور پیدا کند.

بارش شدید باران 28 و 29 اسفند 97 در گلستان باعث سر ریز شدن سد گلستان در گنبدکاووس، سد بوستان در کلاله و سد وشمگیر در آق قلا شد که به دنبال آن سیل از شرق استان آغاز و با طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان بخش های وسیعی از شمال و غرب گلستان را نیز به زیر آب بُرد. 

بر اثر این سیل و برابر آخرین آمار تاکنون به 17 هزار و 800 خانه مسکونی مردم گلستان خسارت جدی وارد شده که دست کم 2 هزار و 800 واحد آن نیازمند نوسازی است.

سیل و حوادث ناشی از آن نظیر تخریب منازل و واژگونی قایق تاکنون جان 4 نفر را در گلستان گرفته است. شهرهای آق قلا، گُمیشان، گنبد، سیمین شهر و بسیاری از روستاهای این مناطق گلستان بیشتر از سایر نقاط استان بر اثر وقوع سیل آسیب جدی دیده اند.  113/118

بیشتربخوانید:

تصاویر: بازدید رئیس جمهور از مناطق سیل زده استان گلستان

اینفوگرافی: نکات ایمنی برای رانندگی در سیل

 

کلیدواژه

کامنت