فروردین 11, 1398 10:34 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • ورود سرلشکر موسوی به استان گلستان برای بازدید از مناطق سیل زده

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با هدف بازدید از روند امداد رسانی و خدمات ارتش به سیل زدگان وارد استان گلستان شد.

به گزارش پارس تودی، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی قرار است امروز (یکشنبه) ضمن پایش هوایی از مناطق سیل زده با حضور در شهرهای "آق قلا" و "گمیشان" از آخرین وضعیت تخلیه سیلاب به سوی دریا و روند ساخت پل توسط نیروهای ارتش در معابر سیل زده استان دیدن کند.

چند دستگاه خودروهای سبک و سنگین لجستیکی از جمله لودر، بیل مکانیکی، گریدر، آمبولانس و خودروهای دیگر ارتش در حال خدمت رسانی به سیل زدگان استان گلستان هستند.

بارش شدید باران در استان گلستان باعث سر ریز شدن سد گلستان در گنبدکاووس، سد بوستان در کلاله و سد "وشمگیر" در آق قلا شد که به دنبال آن سیل از شرق استان آغاز و با طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان بخش های وسیعی از شمال و غرب گلستان را به زیر آب بُرد. 

بر اثر سیل ناشی از این بارندگی و برابر آخرین آمار بخش زیادی از زیرساخت های گلستان بویژه در حوزه کشاورزی نابود شده است. سیل و حوادث ناشی از آن نظیر تخریب منازل و واژگونی قایق تاکنون جان 7 نفر را در استان گلستان گرفته و یک نفر همچنان مفقود است.

شهرهای آق قلا، گُمیشان، گنبد، سیمین شهر و بسیاری از روستاهای تابعه این مناطق گلستان بیشتر از سایر نقاط استان بر اثر وقوع سیل آسیب دیده اند.

113/117

بیشتربخوانید:

سرلشکر باقری: افزایش امکانات مهندسی در مناطق سیلزده گلستان

ورود فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناطق سیل زده استان گلستان

بسیج ظرفیت های سپاه برای امدادرسانی به هموطنان سیل زده استان گلستان

 

کلیدواژه

کامنت