فروردین 13, 1398 12:50 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • بکارگیری پهپادهای نیروی هوافضای سپاه برای رصد مناطق سیل زده

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعلام اینکه مجموعه کامل بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه از طریق حمل هوایی به پلدختر و معمولان اعزام شده است، گفت: همزمان نیز پل هوایی برای انتقال اقلام ضروری و تخلیه و انتقال مردم به نقاط امن از طریق بالگرد ایجاد شده است.

به گزارش پارس تودی، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگوی سپاه در خصوص آخرین اقدامات سپاه در امدادرسانی به مناطق سیل زده کشور افزود: در جریان کمک رسانی به سیل زدگان استان‌های لرستان، خوزستان و کرمانشاه خصوصا لرستان که روز گذشته دچار وضعیت بحرانی شد، همه امکانات سپاه در استان‌های همجوار برای کمک رسانی بسیج شده است.

سخنگوی سپاه تصریح کرد: فرمانده نیروی زمینی سپاه نیز با تدبیر فرمانده کل سپاه در استان لرستان مستقر شده اند و همه امکانات مهندسی، پروازی و یگان های کمک رسانی بسیج و سپاه برای کمک به مردم در روستاها و شهرها به ویژه در پلدختر و معمولان اعزام شده اند.

سردار شریف همچنین از بکارگیری پهپادهای نیروی هوافضای سپاه در رصد، جمع آوری و برداشت اطلاعات از وضعیت مناطق سیل‌زده برای اولین بار خبر داد و تاکید کرد: واحدهای مهندسی سپاه در تلاش برای برقراری راه های دسترسی زمینی هستند و هم زمان نیز پل هوایی برای انتقال اقلام ضروری و تخلیه مردم به نقاط امن از طریق بالگرد ایجاد شده است.

وی همچنین گفت: اولویت اول واحدهای سپاه  کاهش آلام مردم، جلوگیری از تلفات، ساماندهی شرایط و رساندن اقلام و کمک های اساسی به گرفتارماندگان در سیل است.

سخنگوی سپاه از اعزام بالگردهای نیروی هوافضای سپاه به ایلام به درخواست استاندار ایلام خبر داد و گفت: امروز شرایط جویی مساعدتر است و انشاالله تا پایان امروز عملیات اضطراری اسکان و کمک رسانی به پایان خواهد رسید و یگانهای سپاه تا رفع مشکلات مردم در کنار آنان خواهند ماند. 113/118

بیشتربخوانید: 

رمضان شریف: یگان‌های مهندسی و امدادی سپاه برای مقابله با سیل آماده‌اند

وضعیت بحرانی کرمانشاه با تداوم باران سیل‌آسا

تاکید روحانی بر اختصاص تمام امکانات دولتی و عمومی برای مدیریت نهایی سیلاب ها

 

کلیدواژه