فروردین 16, 1398 19:20 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • محموله بشردوستانه صلیب سرخ آلمان برای سیل زدگان ایران تخلیه شد

معاون لجستیک سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از تخلیه محموله بشردوستانه صلیب سرخ آلمان برای کمک به سیل زدگان کشورمان خبر داد.

به گزارش پارس تودی، "سعید متانی" در مورد محموله‌ای که از سوی صلیب سرخ آلمان به جمعیت هلال احمر ایران اهدا شده است، اظهار کرد: اقلام ارسال شده وارد کشور و تخلیه شد و این محموله روز دوشنبه به صورت رسمی به هلال احمر تحویل داده خواهد شد تا از روز سه‌شنبه در مناطق سیل‌زده مورد استفاده قرار گیرد.

معاون لجستیک سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در مورد جزئیات این محموله امدادی گفت: این محموله شامل 40 فروند قایق نجات با تجهیزات کامل، 81 دست لباس سیلاب، 80 کلاه ایمنی نجات، 40 جلیقه نجات سیلاب، 45 جفت بوت، 28 جفت نیم‌بوت و 7 جفت کفش مخصوص سیلاب است.

به گفته وی، تجهیزات فنی نجات سیلاب از جمله طناب و قرقره مخصوص نیز از دیگر اقلام این محموله است.

متانی تصریح کرد: با توجه اینکه استفاده از این قایق‌ها نیازمند آموزش است، تیم‌های تخصصی سیلاب از استان‌های مختلف شناسایی شده‌اند و پس از تحویل رسمی قایق‌ها و تجهیزات از آنها برای توزیع اقلام و انتقال هموطنان به نقاط امن استفاده خواهد شد.

وی در مورد اینکه از این قایق‌ها و تجهیزات در کدام مناطق کشور استفاده خواهد شد، گفت: به دلیل شرایط خاصی که در خوزستان حاکم است نزدیک به 80 درصد تجهیزات به این استان ارسال می‌شود.

ارسال نخستین محموله کمک‌های انسان دوستانه کویت به سیل زدگان ایران

سفارت کویت در تهران هم در بیانیه ای از ارسال نخستین محموله کمکهای داوطلبانه این کشور به مردم سیل زده ایران شامل 40 تن مواد غذایی و پزشکی خبر داد.

 

در بیانیه سفارت کویت در تهران آمده است؛ از امروز جمعه 16 فروردین، پل امدادرسانی هوایی برای ارسال کمک های انساندوستانه و امداد رسانی به ایران که در مرحله اول شامل 40 تن مواد غذایی، پزشکی و امدادرسانی می باشد برپا شده است و به دنبال آن کمکهای بازسازی و توسعه ای متعددی و همچنین کلینیک های پزشکی سیار، ماشین های آمبولانس و دستگاههای مکش آب ارسال خواهد شد. 

براساس این بیانیه، این کمک های انسان دوستانه توسط هلال احمر کویت با هماهنگی هلال احمر ایران در مناطق آسیب دیده توزیع خواهد شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: کمک هایی که بنا به دستور امیر کویت ارسال شده اند بیانگر مناسبات و روابط حسنه میان دو کشور و دو ملت می باشد و هدیه ای است از طرف ملت کویت به ملت دوست ایران.

پیش از این "عبداللطیف عبدالله الروضان" دبیرکل شورای وزیران کویت گفته بود که شورای وزیران این کشور تصمیم دارد کمک‌های فوری به سیل‌زدگان در مناطق مختلف ایران ارسال کند. 

113/117

همدردی سازمان ملل با مردم و دولت ایران درپی وقوع سیل

ورود ‏هواپیمای حامل کمک‌های بشردوستانه آلمان به تهران

اعلام آمادگی صلیب سرخ جهانی برای کمک به ایران

 

کلیدواژه

کامنت