فروردین 18, 1398 07:20 Asia/Tehran [Updated: آذر 10, 1399 14:55 Asia/Tehran]
  • قاسمی: کمک‌های انسان دوستانه کویت، نشانه همبستگی و برادری اسلامی است

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به دریافت نخستین محموله کمک‌های انسان دوستانه کویت، گفت: این کمک‌ها نشانه‌ای از همبستگی و برادری اسلامی در شرایط سخت و دشوار است.

به گزرش پارس تودی، «بهرام قاسمی» روز شنبه در گفت وگو با ایرنا درباره ارسال کمک های دیگر کشورها به آسیب دیدگان سیل در مناطق مختلف کشور افزود: طی روزهای اخیر برخی کشورها از جمله کشورهای آسیایی و اروپایی برای ارسال این گونه کمک های امدادی به ایران اعلام آمادگی کرده اند.

روز جمعه هیات وزیران کویت با ابراز تسلیت به خانواده های قربانیان سیل در ایران، جمعیت هلال احمر کویت را مکلف کرد تا با همکاری وزارت خارجه این کشور برای تامین و ارسال اقلام و کمک های مورد نیاز هرچه سریع تر اقدام کنند.

سفارت کویت در تهران هم در بیانیه ای با اشاره به برقراری پل امدادرسانی هوایی به سیل زدگان ایران، کمک های مرحله اول را شامل 40 تُن مواد غذایی، پزشکی و امدادی اعلام کرد.

بارش‌های بی‌سابقه در دو هفته اخیر و جاری شدن سیل در برخی از مناطق شمال، غرب و جنوب ایران، خسارت مالی و جانی فراوانی برجا گذاشت.

اسکان اضطراری مردم سیل زده از ابتدای ساعات اولیه وقوع سیل آغاز شده است و امدادرسانی با امکانات دولت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش و بسیج به سیل‌زدگان همچنان ادامه دارد.

نیروهای داوطلب نیز به مناطق سیل زده اعزام شده‌اند.

سازمان پزشکی قانونی روز شنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: در مجموع 13 استان درگیر با سیل 70 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

113/116

بیشتربخوانید: 

محموله بشردوستانه صلیب سرخ آلمان برای سیل زدگان ایران تخلیه شد

همدردی سازمان ملل با مردم و دولت ایران درپی وقوع سیل

ابراز همدردی روسیه با سیل زدگان ایران

 

کلیدواژه

کامنت